Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 czerwca 2022, 11:50

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Cyberpunk 2077 w realnym świecie, gracze odnaleźli położenie Night City

Uniwersum Cyberpunka ponownie zyskało swoje pięć minut sławy. Gracze rozwiązali zagadkę położenia Night City w realnym świecie.

Zastanawialiście się kiedyś, czy Night City z Cyberunka 2077 ma swoje miejsce w realnym świecie? Otóż niektórzy fani tak i nawet udało im się osadzić futurystyczne miasto na jednym z wybrzeży w Stanach Zjednoczonych.

Miasto, będące zupełnym przeciwieństwem Night City

Widoczna na mapie lokacja to Morro Bay. Małe miasteczko w stanie Kalifornia. Jak możecie zobaczyć poniżej, z infrastruktury Morro Bay do Night City daleka droga, jednak na przestrzeni lat upływających w cyberpunkowym lore zmieniło się naprawdę wiele.

Jak napisał This_Is_A_Wendys w jednym z komentarzy pod swoim postem, zdziwiło go, że tak wiele osób zastanawiało się, gdzie osadzić Night City, skoro wszystko na dobrą sprawę wyjaśnione jest w książkach.

Źródło: Reddit

Źródło: Reddit

Źródło: Reddit

Źródło: Reddit

Krótka historia Night City

Autor podzielił się również krótką historią miasta. Jak możemy przeczytać w opisach grafik, Night City powstało w miejscu opuszczonego miasta Morro Rock.

Następnie zaczęto dokonywać zmian w terenie, tworząc np. dwie zatoki, czy też sztucznie usypując półwysep mający być centrum miasta.

Na historię powstawania Night City ma wpływ wysadzenie wież Arasaka Tower w 2023 roku. Wybuch spowodował znaczne zmiany w sposobie rozmieszczenia miasta. Morro Rock zostało całkowicie odcięte od lądu, a tam, gdzie kiedyś półwysep łączył się z resztą lądu, powstały kanały.

Tak więc bomba jądrowa Arasaka spowodowała niewielkie trzęsienie ziemi, które spowodowało stopienie części wypełnienia i zalanie miasta (via Cyberpunk Wiki)

Następnie miasto jedynie się rozrastało, aż do momentu osiągnięcia takich rozmiarów, jakie znamy z Cyberpunka 2077. Z kolei na wyspie Morro Rock powstało Orbital Air Space Center.

Lore Cyberpunka coraz bardziej interesuje graczy

W zeszłym tygodniu w społeczności Cyberpunka rozgorzała dyskusja, której głównym tematem była obecność latających samochodów w grze. Stało się tak ze względu na zyskującą na popularności modyfikację Let There Be Flight, która owe pojazdy dodaje.

  1. Let There Be Flight pobierzecie na GitHub

Jak się okazuje, w świecie Cyberpunka istnieją nie tylko opancerzone czy transportowe latające maszyny, ale również modele pasażerskie. Co prawda nie były one aż tak popularne, jednak faktycznie w lore miały swoje miejsce. Więcej o tym sporze przeczytacie tutaj.

  1. Cyberpunk 2077 jest dobry jak nigdy, ale to za mało, żebym do niego wrócił
  2. Cyberpunk 2077 – poradnik do gry