Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 czerwca 2022, 12:55

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Broń w CSGO traci na popularności przez jedną z aktualizacji

Ostatnia zmiana w M4A1-S w CSGO przełożyła się na zauważalny spadek jej popularności. Broń została rzucona w kąt, co społeczność nie do końca rozumie.

Źródło: youtube.com/c/VirreCSGO

Aktualizacja z 15 czerwca do Counter Strike Global Offensive namieszała w grze. Pojawiło się w niej sporo zmian w mapach, w tym także na Ancient, o której głośno jest z powodu boosta. Ponadto zmniejszono również magazynek karabinu M4A1-S, co przekłada się na jego popularność.

Mniejszy magazynek = gorsza broń?

Zacznijmy od tego, na czym polegała zmiana. Magazynek M4A1-S został zmniejszony o pięć pocisków – z 25 na 20. Zmieniono również całkowitą ilość nabojów, ta z kolei podskoczyła – z 75 na 80. Tym samym broń możemy teraz przeładować czterokrotnie.

Takie poprawki w działaniu broni przełożyły się bezpośrednio na jej popularność. Jak widać poniżej, spadkowi, jakiego doświadczyło M4A1-S, odpowiada coraz częstsze wykorzystywanie zamiennika tej broni – M4A4.

Broń w CSGO traci na popularności przez jedną z aktualizacji - ilustracja #1

Źródło: Reddit

Broń w CSGO traci na popularności przez jedną z aktualizacji - ilustracja #2
Źródło: Reddit

Dlaczego ludzie rezygnują z M4A1-S?

Jest to o tyle ciekawa sprawa, że obrażenia, które zadaje broń z tłumikiem są większe od M4A4. Mianowicie M4A1-S zawsze zabije nieopancerzonego przeciwnika w czterech strzałach. Oczywiście mówimy tutaj o teorii, bo wiadomo jak to bywa w praktyce: czasami nie trafimy od razu, czy też będziemy się przemieszczać, przez co nasza celność spadnie.

Broń w CSGO traci na popularności przez jedną z aktualizacji - ilustracja #3
Porównanie obrażeń zadawanych przez M4A4 oraz M4A1-S

Znacznie ważniejsza niż obrażenia wydaje się pojemność magazynka. Jak wiemy, M4A4 daje nam do dyspozycji 30 nabojów, a przeładować broń możemy trzykrotnie. Możemy więc domyślać się, że gracze wolą mieć więcej szans (czyt. pocisków w magazynku) na trafienie i zlikwidowanie przeciwników.

Ciekawa jest również różnica w cenie obu broni. Otóż M4A1-S jest tańszą opcją, kosztuje w CSGO 2900$, z kolei M4A4 to koszt 3100$. Ponownie zatem mamy argument za przewagą M4A1-S.

Najbardziej logicznym wyjściem w tej sytuacji będzie stwierdzenie, że wybór broni w zupełności zależy od stylu gry. Jeśli gracie bardziej zachowawczo, bardziej rozsądnie zarządzanie amunicją to M4A1-S jest dla Was. Jeśli zaś wolicie bardziej agresywny styl gry, czy też opanowaliście recoil broni do perfekcji i nie boicie się sprayować – M4A4 wita Was z otwartymi ramionami.

  1. CS GO –poradnik do gry
  2. 10 lat CS:GO w Polsce - e-sportowego fenomenu, który nie maleje