Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 czerwca 2022, 11:54

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Błąd na mapie w CSGO daje niesamowitą przewagę

Na mapie Ancient w CSGO gracze mogą wykorzystać ciekawy boost. Umożliwia on jednemu graczowi poruszanie się po szczytach ruin i nie tylko.

Na mapie Ancient w Counter Strike Global Offensive youtuber Rikuda odkrył zaskakujący boost. Podsadzając się wzajemnie, gracze mogą sprawić, że jeden z nich dostanie się w normalnie niedostępne miejsce i zapewni sobie sporą przewagę.

Praca zespołowa

Dla jasności – bug nie został wykorzystany podczas żadnych oficjalnych rozgrywek (choć warto wspomnieć, że Ancient znajduje się w puli map), a podczas zwykłego meczu 5v5.

Wykorzystanie błędu do najprostszych nie należy. Trzeba bowiem zaangażować całą drużynę, a następnie utworzyć pewnego rodzaju piramidę pod jedną z konstrukcji na bombsite B. Oczywiście z boosta najprościej jest skorzystać, grając po stronie antyterrorystów.

Kiedy jednak piątemu graczowi uda się wspiąć na ruiny, to zyskuje on dostęp do co prawda widocznych, ale zwykle niedostępnych miejsc, jak szczyty budowli. Możemy również „latać”, co Rikuda także przedstawił na swoim filmie.

Halo, Valve

Nie dziwi to, że gracze domagają się załatania tego błędu. Pojawił się on w CSGO najpewniej wraz z aktualizacją z 15 czerwca, kiedy to wprowadzono zmiany w mapach: Ancient, Inferno, Cache, Vertigo oraz Vineyard. Nie wiemy jednak, jak długo przyjdzie nam czekać na naprawę tekstur – w chwili pisania tej wiadomości skakanie po ruinach wciąż jest możliwe.

Możemy się spodziewać, że Valve będzie chciało ten błąd naprawić prędzej niż później. W końcu mowa tutaj nie o teksturach dymu z granatu dymnego (którymi podczas oficjalnych rozgrywek CSGO bawił się” m0nesy), a możliwości biegania po „suficie”.

  1. 10 lat CS:GO w Polsce – e-sportowego fenomenu, który nie maleje
  2. CS GO – poradnik do gry