Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 czerwca 2022, 13:30

autor: Ignacy Kruk

Pierścienie Władzy na nowych zdjęciach i z informacjami na temat kluczowej postaci

Nowe ujęcia oraz informacje z Pierścieni Władzy przybliżają nam postać Celebrimbora – legendarnego elfiego kowala, który starał się uchronić tytułowe pierścienie przed zakusami Saurona.

Źródło: Materiały promocyjne / Amazon Studios

Jeżeli zastanawialiście się kiedyś, kto przed Sauronem tworzył Pierścienie Władzy, to nowe informacje i ujęcia z serialu Amazona (via Fandom) rzucają nieco światła na ich genezę oraz rolę, jaką odegra ich twórca w fabule tej produkcji. Poniżej możecie zobaczyć, jak w Pierścieniach Władzy będzie wyglądać legendarny Celebrimbor, w którego wcieli się Charles Edwards.

Kim był Celebrimbor?

Według informacji serwisu Fandom, legendarny elfi kowal ma w Pierścieniach Władzy, podobnie jak w książkach Tolkiena, odegrać dość znaczącą rolę. Oprócz stworzenia trzech elfich pierścieni, Celebrimbor był również odpowiedzialny za ich ochronę przed zakusami Saurona, którego pierwotnie uważał za sprzymierzeńca.

Z wywiadu z Charlesem Edwardsem dowiadujemy się natomiast, że w serialu elf ma dodatkowo służyć pomocą Elrondowi w kontaktach z krasnoludami z Khazad-dum, a jego postać zastajemy w starożytnym królestwie Eregionu, nad którym sprawuje pieczę.

On jest panem Eregionu, który jest położony niedaleko Khazad-dum. Celebrimbor stara się zmienić Eregion w miejsce doskonałe. Aby tego dokonać, współpracuje z krasnoludami i stara się wykorzystać ich liczne talenty oraz kreatywność.

W naszej historii Celebrimbor zachęca Elronda, by ten odwiedził Khazad-dum i pomaga mu nawiązać dobre kontakty z krasnoludami.

Próżny i ambitny

Co ciekawe, z wywiadu wynika również, że Celebrimbor z serialu zdecydowanie nie wpisuje się w stereotyp doskonałego, opanowanego i przezornego mędrca, a przypomina bardziej opętanego manią tworzenia, chorobliwie ambitnego artystę. Ponadto jest podatny na manipulację, w tym przypadku najprawdopodobniej ze strony Saurona.

Celebrimbor jest ostrożny, lecz bywa łatwowierny i próżny. Jest skrupulatny i jest doskonałym rzemieślnikiem. Czasem wykorzystuje innych do swoich celów, a czasem sam jest wykorzystywany. Jest dumny i preferuje samotność. Oprócz tego jest szczery do bólu i ambitny, nawet bardzo ambitny.

Edwards nie omieszkał dodać kilku słów na temat materiału źródłowego, czyli powieści Tolkiena. Według aktora, fakt, że pisarz nie opisał postaci Celebrimbora zbyt rygorystycznie, daje twórcom pole do popisu i interpretacji.

W przypadku mojej postaci jesteśmy rozpieszczeni faktem, że Celebrimbor jest wspomniany we Władcy Pierścieni wyłącznie jako twórca pierścieni. [...] Tolkien miał dwie albo trzy wersje Celebrimbora, lecz żadna nie była tą definitywną. [...] Nasz Celebrimbor jest połączeniem wszystkich trzech wariantów, z dodatkiem jeszcze czegoś .

Mamy więc schemat, ale to od nas zależy, jak go ostatecznie przedstawimy, co jest całkiem ekscytujące.

Warto przypomnieć, że jeżeli interesuje Was historia Celebrimbora, bohater pojawia się w grach Shadow of Mordor i Shadow of War.

Trzeba przyznać, że kolejne zapewnienia dotyczące opierania się na tekstach Tolkiena, mogą budzić nadzieję na godną adaptację. Ale to, jak stosunek twórców do tekstów legendarnego pisarza sprawdzi się w praktyce, okaże się dopiero 2 września, kiedy Pierścienie Władzy zadebiutują na platformie Prime Video.

Amazon Prime Video kupisz tutaj

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.