Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lipca 2021, 12:48

autor: Qskan

Społeczność szydzi z „Cyberpunka 2077 w liczbach” i oczekuje obiecanych mechanik

Cyberpunk 2077 wciąż jest obiektem kpin i szyderstw ze strony bezlitosnej społeczności graczy. Tym razem na forum Reddit sparodiowano różne liczbowe podsumowania gry CD Projekt RED.

W SKRÓCIE:
  1. Redditowa społeczność Cyberpunka 2077 naśmiewa się z infografik CD Projekt RED pokazujących „Cyberpunka w liczbach”.
  2. W kontrze do przykładowej informacji, ilu wrogów zginęło z rąk graczy, na forum można zobaczyć posty w stylu „0% graczy skorzystało z metra w CP2077”.
  3. W ten sposób gracze chcą zwrócić uwagę na brak implementacji obiecanych mechanik do gry.

Co jakiś czas na oficjalnym Twitterze Cyberpunka 2077 można zobaczyć infografiki podsumowujące różne aspekty gry. Tweety oznaczone hasztagiem #CyberpunkInNumbers pokazują przykładowo, ilu wrogów padło z rąk graczy do tej pory. Jak widać na załączonym obrazku, CD Projekt RED chwali się, że licznik pokonanych adwersarzy przekroczył ostatnio 13 miliardów.

Liczba jest imponująca, jednak tego rodzaju infografiki stały się inspiracją dla użytkowników forum Reddit, którzy zaczęli publikować swoje, mniej pochlebne, wydania „Cyberpunka w liczbach”. Akcja rozpoczęła się od publikacji użytkownika pablo397, do którego dołączyli inni twórcy. W swoich postach autorzy przeróbek przypominają o obiecanych i niezrealizowanych zapowiedziach tego, co w CP2077 miało się znaleźć, a czego gracze nie otrzymali do tej pory - ponad 7 miesięcy po premierze.

Dzięki forumowiczom, możemy dowiedzieć się, że okrągłe 0% graczy skorzystało z metra w Night City. Powodem nie jest tłok, czy zła infrastruktura komunikacji miejskiej. Z metra nie da się skorzystać, bo go zwyczajnie nie ma. Szkoda. Nie ma też możliwości strzelania w pojeździe, oczywiście poza oskryptowanymi misjami fabularnymi. Ten fakt również został przypomniany przez redditowicza.

Społeczność szydzi z „Cyberpunka 2077 w liczbach” i oczekuje obiecanych mechanik - ilustracja #1
Zero pocisków wystrzelonych z pojazdu gracza w otwartym świecie. No niestety. Źródło: Reddit

Na koniec jeszcze jeden przykład powiązany z pojazdami. W grach z otwartym światem,, gdzie poruszamy się przy pomocy samochodów różnej maści,, gracz zazwyczaj dostaje opcje modyfikowania swojego środka transportu: czy to poprzez podrasowanie jego mocy, czy chociaż przemalowanie . W Cyberpunku raz zakupiony wóz zostaje z nami do końca w takiej samej formie. Ten fakt również nie uszedł uwadze graczy na Reddicie.

Społeczność szydzi z „Cyberpunka 2077 w liczbach” i oczekuje obiecanych mechanik - ilustracja #2
Fani tuningu aut do tej pory są niepocieszeni. Źródło: Reddit

Poniżej lista przeróbek autorstwa forumowiczów:

Gracze w dalszym ciągu czekają na obiecane funkcje, jednak przez ostatnie miesiące CD Projekt RED skupił się na naprawianiu tego, co już jest. Nowa zawartość zeszła na drugi, jeśli nie trzeci plan. Od premiery w grudniu minęło jednak już sporo czasu, a CP2077 wrócił na dobre tory dzięki wielu łatkom. Plotkuje się o tym, że pierwsze DLC i nowa zawartość to niezbyt odległa kwestia. Niewątpliwie dodatek podniósłby zainteresowanie produkcją REDów. Kto wie, może doczekamy się też wprowadzenia mechanik wymienionych wyżej?

  1. Oficjalna strona Cyberpunka 2077
  2. Cyberpunk 2077 - poradnik do gry
  3. Cyberpunk 2077 na PS4 to katastrofa. Miałeś spalić miasto, nie konsolę, samuraju