Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 czerwca 2020, 13:55

autor: Paweł "Froozyy" Woźniak

Cyberpunk 2077 - szczegóły techniczne pokazu

Dziennikarze niemieckiego serwisu PC Games Hardware zdradzili, że podczas zamkniętego pokazu Cyberpunka 2077 gra była uruchomiona na komputerach Alienware z kartą graficzną GeForce RTX 2080 Ti. To pozwala nam poznać hipotetyczną konfigurację całego sprzętu, na którym dziennikarze ogrywali produkcję.

Cyberpunk 2077 - szczegóły techniczne pokazu - ilustracja #1
Sprzęt dostępny na zamkniętym pokazie Cyberpunka 2077. / Źródło: Twitter - @elessar90.

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że w Cyberpunku 2077 w dniu premiery dostępny będzie ray tracing oraz DLSS 2.0. I chociaż według analizy Digital Foundry pokazany ostatnio oficjalny gameplay nie posiadał tych efektów, to dziennikarze z niemieckiego serwisu PC Games Hardware sugerują, że wersja, którą ogrywali, działała z włączonym DLSS 2.0, a także posiadała zaimplementowane niektóre funkcje ray tracingu. Natomiast renderer gry działał w rozdzielczości poniżej 1080p, a finalny obraz i rozdzielczość widziana na ekranie to efekt DLSS. Według podanych przez nich informacji podczas zamkniętego pokazu Cyberpunk 2077 uruchomiony był na komputerach Alienware z kartą graficzną GeForce RTX 2080 Ti.

Niemieccy dziennikarze zwrócili uwagę na to, że gra graficznie prezentowała się bardzo dobrze, ale często miała problemy z uzyskaniem stałych 60 FPS. Autor artykułu zaznaczył, że w jednym momencie liczba klatek na sekundę spadła nawet do ok. 30.

Dzięki wiadomości o użytej karcie graficznej oraz zdjęciom dziennikarzy z pokazu można dojść do wniosku, że gra odpalona była na sprzęcie Alienware Aurora, który dostępny jest do wygrania w konkursie Cyberpunka. Na oficjalnej stronie konkursu przedstawiona jest specyfikacja tego komputera, co pozwala nam w pewien sposób poznać hipotetyczną konfigurację sprzętu używanego na zamkniętym pokazie. Oczywiście należy zaznaczyć, że obecnie są to tylko domysły. CD Projekt RED nie podaje szczegółowej specyfikacji ani tym bardziej oficjalnych wymagań gry.

Konfiguracja sprzętowa Alienware Aurora:

  • System operacyjny: Windows 10 64-bit;
  • Procesor: AMD Ryzen 9 3900 (12 rdzeni, 64 MB L3 Cache, maksymalne podkręcenie zegarów procesora do 4,4 GHz);
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce RTX 2080 Ti w edycji Cyberpunk 2077;
  • Pamięć RAM: 16 GB HyperX Fury DDR4 XMP (częstotliwość pracy – 2933 MHz);
  • Dysk twardy: 1 TB M.2 PCIe NVMe SSD + 2 TB 7200RPM SATA 6Gb/s