Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 maja 2019, 08:24

autor: Aquma

Cyberpunk 2077 nie będzie wspierał modów w dniu premiery

Deweloperzy ze studia CD Projekt RED poinformowali, że gra RPG Cyberpunk 2077 na starcie nie będzie oferowała wsparcia dla modów. Funkcja może zostać dodana po premierze, ale na razie priorytetem jest wydanie tytułu.

Cyberpunk 2077 bez wsparcia dla modów – przynajmniej na początku. - Cyberpunk 2077 nie będzie wspierał modów w dniu premiery - wiadomość - 2019-05-29
Cyberpunk 2077 bez wsparcia dla modów – przynajmniej na początku.

W SKRÓCIE:

  1. Cyberpunk 2077 nie będzie wspierał modów w dniu premiery;
  2. funkcja może zostać dodana w późniejszym terminie;
  3. na razie twórcy koncentrują się na ukończeniu prac nad grą.

Twórcy z polskiego studia CD Projekt RED poinformowali, że ich nowa produkcja – wyczekiwana futurystyczna gra RPG Cyberpunk 2077 – w dniu premiery nie będzie wspierała fanowskich modyfikacji. Deweloperzy mają nadzieję, że funkcja zostanie dodana w późniejszym czasie, ale na razie ich priorytetem jest skończenie gry. Temat pojawił się w rozmowie z jednym z fanów na Facebooku.

Wspomniana konwersacja na Facebooku.
Wspomniana konwersacja na Facebooku.

Czy gra będzie wspierała mody? Możemy się spodziewać nowego Redkitu?

Na razie nie mamy takich planów. Jeśli coś się zmieni, poinformujemy graczy – czytamy.

Następnie wątek został rozwinięty na oficjalnym forum gry przez menadżera społeczności CD Projekt RED, Marcina Momota.

Chciałem rozwinąć ten temat, a w szczególności tę odpowiedź. Obecnie nie mamy żadnych planów, którymi moglibyśmy się podzielić. Oczywiście, chcielibyśmy wspierać społeczność moddingową w przyszłości, ale na razie chcemy się skupić przede wszystkim na wydaniu gry. Mam nadzieję, że to trochę wyjaśni sprawę – stwierdził Marcin Momot.

Brak wsparcia dla modów to kiepska informacja – fanowskie projekty idealnie uzupełniałyby grę taką jak Cyberpunk 2077, umożliwiając modderom poprawienie mniej udanych aspektów rozgrywki i dodanie nowej zawartości, która zwiększyłaby żywotność wspomnianego tytułu. Na szczęście jest nadzieja, że nowy Redkit zostanie udostępniony po premierze. Liczymy, że tak właśnie się stanie.

Przypominamy, że Cyberpunk 2077 zmierza na PC, PlayStation 4 i Xboksa One. Gra nie ma na razie wyznaczonej daty premiery, ale być może poznamy ją w czasie E3 – wiemy, że twórcy wybierają się na imprezę, by ponownie zaprezentować tam swój tytuł (niestety, jak potwierdzono, nie będzie można w niego zagrać).

  1. CD Projekt RED – strona oficjalna
  2. Brud, neony, augmentacje – Cyberpunk 2077 wygląda oszałamiająco
  3. Widzieliśmy gameplay gry Cyberpunk 2077 – godzina w Night City
  4. Cyberpunk 2077 odzyska tron od RDR 2? Czego CDPR może nauczyć się od Rockstara