Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 maja 2019, 09:16

Ujawniono Starbase - MMO z ogromnym światem i destrukcją otoczenia

Znane z serii Trine studio Frozenbyte zaprezentowało Starbase – ciekawie zapowiadające się, kosmiczne MMO, które ma wyróżniać się dużą swobodą rozgrywki i całkowicie zniszczalnym otoczeniem. W produkcję zagramy jeszcze w 2019 roku.

Starbase – kolejne ambitne, kosmiczne MMO. - Ujawniono Starbase - MMO z ogromnym światem i destrukcją otoczenia - wiadomość - 2019-05-29
Starbase – kolejne ambitne, kosmiczne MMO.

STARBASE W SKRÓCIE:

  1. Producent: Frozenbyte
  2. Wydawca: Frozenbyte
  3. Gatunek: kosmiczne MMO
  4. Platformy: PC
  5. Data premiery: 2019 rok (wczesny dostęp)

Studio Frozenbyte, znane dotychczas przede wszystkim z serii platformówek Trine, zapowiedziało grę Starbase – ambitne kosmiczne MMO, które swoimi założeniami przypomina nieco Star Citizena od Cloud Imperium Games. Produkcja zmierza na komputery i da nam możliwość eksplorowania wielkiego uniwersum, pełnego różnego rodzaju zagrożeń oraz ciekawostek. Poniżej znajdziecie pierwszy, klimatyczny zwiastun.

Tytuł Frozenbyte będzie miał nad konkurencją jedną przewagę – całkowicie zniszczalne otoczenie, uzyskane dzięki zastosowaniu hybrydowej technologii, łączącej tradycyjną grafikę z wokselami. Produkcja ma się cechować olbrzymią głębią i swobodą rozgrywki; będziemy mogli budować własne statki kosmiczne, projektować sieci energetyczne, a także do woli niszczyć lub naprawiać otaczający nas świat (świetnie obrazują to niektóre sceny w zwiastunie – np. około 40 sekundy i w połowie trzeciej minuty).

Nie zabraknie też różnego rodzaju zadań, aktywności, frakcji (np. walczące o galaktykę Imperium oraz Królestwo), oraz okazji do interakcji z innymi uczestnikami zabawy – Starbase ma stawiać na współpracę pomiędzy graczami. Twórcy podkreślają, że spryt i umiejętność współdziałania będą warte znacznie więcej od długiego grindu.

Trzeba przyznać, że gra zapowiada się świetnie… być może nawet zbyt dobrze. Oglądając trailer i czytając komunikat prasowy trudno nie odnieść wrażenia, że deweloperzy z Frozenbyte porywają się z motyką na słońce. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że im się powiedzie. Okazja do własnoręcznego wypróbowania Starbase może się pojawić już niedługo – tytuł jeszcze w tym roku trafi do programu wczesnego dostępu Steam. Poniżej możecie zobaczyć kilka pierwszych screenów.

Ujawniono Starbase - MMO z ogromnym światem i destrukcją otoczenia - ilustracja #2
Ujawniono Starbase - MMO z ogromnym światem i destrukcją otoczenia - ilustracja #3
Ujawniono Starbase - MMO z ogromnym światem i destrukcją otoczenia - ilustracja #4
Ujawniono Starbase - MMO z ogromnym światem i destrukcją otoczenia - ilustracja #5
Ujawniono Starbase - MMO z ogromnym światem i destrukcją otoczenia - ilustracja #6
Ujawniono Starbase - MMO z ogromnym światem i destrukcją otoczenia - ilustracja #7
Ujawniono Starbase - MMO z ogromnym światem i destrukcją otoczenia - ilustracja #8
Starbase – pierwsze screeny.
Starbase – pierwsze screeny.
  1. Frozenbyte – strona oficjalna
  2. Starbase – karta gry na platformie Steam