Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2021, 11:42

autor: Aquma

Cyberpunk 2077 mocno przeceniony w USA

Sprzedawcy na Zachodzie – głównie w USA – zaczęli mocno obniżać cenę gry Cyberpunk 2077. Rabaty są największe w przypadku wydań konsolowych, ale taniej można nabyć także pecetowe kopie.

W SKRÓCIE:

  1. Cyberpunk 2077 jest mocno przeceniany w sklepach na Zachodzie;
  2. rabaty dotyczą głównie USA i wydań konsolowych, ale wersję PC z fizycznej dystrybucji również można nabyć o 30% taniej;
  3. w Polsce ceny nieco spadły, ale nadal utrzymują się na dość wysokim poziomie.

Serwis PCGamesN donosi, że zachodni sprzedawcy zaczęli mocno przeceniać grę Cyberpunk 2077. Rabaty są największe w przypadku wydań konsolowych, które można obecnie nabyć nawet o 50% taniej. Cena wersji PC sprzedawanej w fizycznych sklepach spadła o około 30%, do poziomu 39,99 dolarów. Doniesienia dotyczą głównie rynku amerykańskiego, choć ciekawe oferty zdarzają się także w innych krajach (np. w Wielkiej Brytanii).

W Polsce konsolowe, pudełkowe wydanie gry jest wyceniane na około 169-199 złotych, przy czym ceny są odrobinę niższe w przypadku wersji na PlayStation 4 (edycję dedykowaną Xboksowi One nabędziemy wydając minimum 179 złotych). W przypadku pecetów za grę z fizycznej dystrybucji zapłacimy minimum 185 złotych. Cena na platformach GOG i Steam pozostaje bez zmian i znajduje się na poziomie 199 złotych.

Cyberpunk 2077 mocno przeceniony w USA - ilustracja #1
Cyberpunk 2077 przeceniony w sieci BestBuy.

Biorąc pod uwagę tragiczną jakość konsolowych wydań Cyberpunka 2077, trudno się dziwić, że są one mocno przeceniane. Należy też pamiętać, że na rynku wtórnym z pewnością pojawiła się cała masa egzemplarzy sprzedanych przez graczy, którzy albo rozczarowali się nowym tytułem CD Projekt RED, ale z jakiegoś powodu go nie zwrócili, albo też po prostu skończyli grę i uznali, że nie chcą jej zachować. To na pewno nie wpłynęło pozytywnie na sprzedaż nowych egzemplarzy. Jeśli chodzi o wersję PC, to spadek ceny można spokojnie powiązać z kontrowersjami wokół zarówno samej gry, jak i odpowiedzialnego za nią studia.

Czas pokaże, czy cena Cyberpunka 2077 obniży się na stałe (co z pewnością odbiłoby się negatywnie na przychodach CD Projektu i kursie akcji firmy na warszawskiej giełdzie), czy też po pewnym czasie powróci do wyższego poziomu. Nie bez znaczenia będzie tu też wsparcie popremierowe – najpóźniej za kilka dni ma zadebiutować pierwsza z zapowiedzianych dużych łatek, które mają bardzo mocno poprawić stan techniczny gry.

  1. Recenzja gry Cyberpunk 2077 - samuraju, masz świetne RPG do ogrania
  2. Cyberpunk 2077 na PS4 to katastrofa. Miałeś spalić miasto, nie konsolę, samuraju
  3. Cyberpunk 2077 – poradnik
  4. Wszystko o Cyberpunk 2077
  5. Cyberpunk 2077 – strona oficjalna