Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 marca 2020, 10:06

autor: Froozyy

CS:GO z kolejnym rekordem liczby aktywnych graczy na Steamie

Według danych serwisu Steam Charts sieciowy FPS Counter-Strike: Global Offensive wczoraj pobił kolejny rekord liczby jednocześnie aktywnych graczy na Steamie. Obecny wzrost popularności może być spowodowany m.in. trwającym turniejem Intel Extreme Masters w Katowicach, który odbywa się bez udziału publiczności.

CS:GO już z prawie milionem aktywnych graczy jednocześnie. - CS:GO z kolejnym rekordem liczby aktywnych graczy na Steamie - wiadomość - 2020-03-02
CS:GO już z prawie milionem aktywnych graczy jednocześnie.

Zaledwie kilka tygodni temu informowaliśmy o nowym rekordzie liczby jednocześnie grających użytkowników w Counter-Strike: Global Offensive. Jak jednak wynika z danych zaprezentowanych w serwisie Steam Charts, wczoraj rekord ten został pobity. Obecnie największa liczba aktywnych graczy wynosi ponad 916 tys. Do okrągłego miliona zostało już naprawdę bardzo niewiele.

Rekord liczby aktywnych graczy w CS:GO.
Rekord liczby aktywnych graczy w CS:GO.

Jednym z powodów takiego wzrostu zainteresowania produkcją może być obecnie trwający turniej Intel Extreme Masters w Katowicach. Przypomnijmy, że z powodu epidemii koronawirusa odbywa się on bez udziału publiczności. Tym samym fani, którzy oglądają zmagania ulubionych drużyn z domowego zacisza, najpewniej zainspirowani grą idoli sami postanawiają pograć w CS:GO z przyjaciółmi. Jeśli zaś chodzi o wspomniany turniej, to warto nadmienić, że jego wielki finał odbędzie się już dzisiaj o godzinie 17:00 czasu polskiego. Zmierzą się w nim drużyny Natus Vincere (NaVi) oraz G2 Esports, a zwycięska ekipa zgarnie 250 tys. dolarów.

Finał Intel Extreme Masters odbędzie się dzisiaj o godzinie 17:00.
Finał Intel Extreme Masters odbędzie się dzisiaj o godzinie 17:00.

CS:GO zadebiutował w 2012 roku. Do jego znacznego wzrostu popularności przyczyniło się m.in. przejście gry w pełni na model free-to-play w grudniu 2018 roku. Od tamtego czasu tytuł cały czas notuje nowe rekordy aktywnych graczy. W listopadzie zeszłego roku pojawiła się kolejna operacja - Shattered Web – która wprowadziła do gry m.in. nowe modele postaci (w tym także kobiety). Natomiast niecały tydzień temu został udostępniony patch dodający m.in. jeszcze jeden rodzaj przedmiotów kosmetycznych – naszywki – a także łatwiejszą personalizację celowników.