Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lutego 2020, 12:10

CS:GO z rekordową frekwencją na serwerach

CS:GO może pochwalić się nowym rekordem użytkowników, którzy jednocześnie grali w popularnego FPS-a. Dane ze Steama pokazują, że 8 lutego na serwerach spotkało się około 876 tysięcy graczy.

Counter-Strike: Global Offensive bije rekordy popularności. - CS:GO z rekordową frekwencją na serwerach - wiadomość - 2020-02-09
Counter-Strike: Global Offensive bije rekordy popularności.

Nie dalej jak wczoraj informowaliśmy Was o tym, że Valve ma zamiar automatycznie wyciszać toksycznych graczy w CS:GO. Wielu z Was zauważało w komentarzach, że zamiast zmieniać cokolwiek w komunikacji głosowej, lepiej byłoby, gdyby studio zajęło się cheaterami, przez których nie da się grać. Jak się jednak okazuje, nawet toksyczni oraz oszukujący gracze nie są w stanie zatrzymać wzrostu popularności CS:GO. Jak wynika z oficjalnych danych Steama, 8 lutego (czyli wczoraj) kultowy FPS pobił swój rekord graczy, którzy jednocześnie przebywali w grze.

Jak mawia stare porzekadło, liczby nie kłamią. Źródło: Eurogamer.com.
Jak mawia stare porzekadło, liczby nie kłamią. Źródło: Eurogamer.com.

Tytuł osiągnął imponujący wynik 876 575 grających w tym samym czasie. Co ciekawe, poprzedni rekord (z kwietnia 2016 roku) wynosił nieco ponad 850 tysięcy graczy jednocześnie. Przypomnijmy, że CS:GO zadebiutował na rynku w sierpniu 2012 roku. Co więc sprawiło, że produkcja zyskała taką popularność niespełna 8 lat po premierze? Na forach znajdziemy różne uzasadnienia tego stanu rzeczy i pewnie każde z nich po trochu się do owego sukcesu przyczyniło.

Istotną rolę w śrubowaniu rekordu mogła odegrać ogromna popularność tytułu w Chinach. Jak wszyscy dobrze wiemy, tamtejszy rynek jest bardzo mocno zaangażowany we wszelkie produkcje dla wielu graczy. Dodatkowo tytuł w 2018 roku przeszedł na model free-to-play, co również zapewne zachęciło tysiące użytkowników, by spróbować swoich sił. Wszystko to sprawiło, że CS:GO jest najpopularniejszą grą na platformie Steam, wyprzedzając takie produkcje jak Dota 2 czy PUBG.

  1. Oficjalna strona internetowa gry CS:GO