Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2023, 12:51

CS2 w końcu otwiera się na mapy społeczności

Counter-Strike 2 otrzymał aktualizację, dzięki której zagracie na fanowskich mapach i nie pomylicie już ptaków na Inferno z granatami.

Źródło fot. Valve Corporation.
i

Fanowskie mapy w końcu trafią do Counter-Strike’a 2. Firma Valve wypuściła dużą aktualizację gry, a wśród wprowadzonych zmian jest dodanie opcji wczytywania map z Warsztatu Steama (którego narzędzia w CS2 zostały też zaktualizowane). Oczywiście będzie można na nich grać tylko na serwerach społeczności lub w trybie offline.

Warto dodać, że po aktualizacji dawne mapy CS-a przestały być widoczne w Warsztacie. Można je zobaczyć tylko po zaznaczeniu opcji „Pokaż niezgodne przedmioty” (via Reddit). To raczej nie dziwi, bo oczywiście stare mapy powstały z myślą o Counter-Strike: Global Offensive i nie są kompatybilne z „dwójką”.

Oprócz dodania wsparcia fanowskich map aktualizacja usuwa sporo błędów, w tym powodujące zbyt szybkie wystrzały z broni i wypadanie ich poza „strefę rozgrywki” oraz te związane z interfejsem. Wprowadzono także drobne zmiany, m.in. w:

  1. granatach dymnych, by odróżniały się od wariantów ogłuszających (flashbang);
  2. ptakach na mapie Inferno, które usunięto, bo przypominały granaty (sic!);
  3. oraz nożach, by raczej trafiały pobliskich wrogów niż znajdujących się przy graczu sojuszników.

Pełną listą zmian po angielsku znajdziecie na oficjalnej stronie serii Counter-Strike.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej