Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2022, 15:22

Crysis 4 niespodziewanie zapowiedziany przez studio Crytek [Aktualizacja]

Studio Crytek zapowiedziało grę Crysis 4. Po latach od premiery trzeciej części seria strzelanin FPP doczeka się kolejnej odsłony. Udostępniony został pierwszy teaser.

Aktualizacja:

CEO studia Crytek, Avni Yerli, rozwiał wszelkie ewentualne wątpliwości co do tego, że grą, której teaser został zawarty w niniejszej wiadomości, jest Crysis 4. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, iż tytuł znajduje się w dość wczesnym stadium produkcji i upłynie jeszcze trochę czasu, zanim się ukaże (trwa też rekrutacja do zespołu – więcej szczegółów znajdziecie tutaj). Informacje na temat postępu w pracach nad grą mają być regularnie publikowane, natomiast fani sieciowej strzelanki Hunt: Showdown zostali zapewnieni, że zespół Crytek o nich nie zapomni, a pozycja będzie w dalszym ciągu rozwijana.

Oryginalna wiadomość:

Wydanie krytykowanego przez wiele osób pakietu Crysis Remastered Trilogy, czyli trzech odświeżonych wizualnie strzelanin od studia Crytek, nie było przypadkowe. Celem deweloperów ewidentnie nie było poprawienie niezbyt wymagających retuszu gier, a przypomnienie fanom o marce. Wszystko po to, by zapowiedzieć dziś Crysisa 4. Udostępniony został pierwszy teaser produkcji, a więcej informacji na jej temat otrzymamy zapewne „wkrótce”.

Co ciekawe, studio Crytek najwyraźniej chciało zapowiedzieć grę nieco później. Jego chiński oddział pospieszył się jednak z publikacją informacji (via Eurogamer). Wpis został co prawda usunięty, ale przysłowiowe mleko zdążyło się rozlać i branżowe portale podchwyciły temat. Deweloperzy nie schowali głowy w piasek, tylko zapowiedzieli grę.

Crysis 4 niespodziewanie zapowiedziany przez studio Crytek [Aktualizacja] - ilustracja #1
Źródło: Crytek China/Eurogamer.

Na razie nie wiemy na jej temat zbyt wiele. Z pewnością będzie to pierwszoosobowa strzelanina, w której nie zabraknie elementów science fiction. Na szczegóły – jak wspomniałem wcześniej – trzeba jednak trochę poczekać. Niemniej można mieć nadzieję, że tytuł ukaże się jeszcze w 2022 roku.