Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2022, 15:30

autor: Michał "Maycuzai" Zegar

The Rock pracuje przy ekranizacji gry; internauci zgadują jakiej

Dwayne „The Rock” Johnson zapowiedział, że pracuje obecnie przy adaptacji gry, z którą od dawna jest zaznajomiony. Niestety, nie ujawnił, o jaki tytuł chodzi, choć z jego wypowiedzi wynika, że jest to znana marka. Internauci starają się odgadnąć, jaką produkcję aktor miał na myśli.

W SKRÓCIE:
  • Dwayne „The Rock” Johnson zdradził w wywiadzie, że pracuje obecnie przy ekranizacji bardzo popularnej gry, choć nie zdradził, o jaki tytuł chodzi.
  • Dodał jednak, iż gra w niego od lat.
  • Aktor przyznał, że jest wieloletnim fanem serii Madden.
  • Internauci spekulują, o jaką produkcję chodziło Johnsonowi.

„Czy czujecie zapach tego, co The Rock gotuje?”. Przygotujcie popcorn i Nuka-Colę, gdyż wygląda na to, że może to być wręcz cała uczta. Dwayne „The Rock” Johnson w wywiadzie dla Men’s Journal został zapytany, czy planuje w przyszłości zagrać w ekranizacji gry wideo, na co niespodziewanie odpowiedział:

Od zawsze byłem wielkim fanem Maddena. Nie mogę Ci zdradzić, nad jaką ekranizacją gry teraz pracujemy, ale ogłosimy to jeszcze w tym roku. Zamierzamy zaadaptować jedną z największych, najbardziej zarąbistych gier, w którą w dodatku osobiście gram od lat. Jestem bardzo podekscytowany, że będę mógł zaprezentować nasz projekt jej fanom na całym świecie. Oczywiście staramy się, aby spodobał on się również graczom. Po prostu będzie to naprawdę świetny film.

Johnson ma już doświadczenie w ekranizacjach gier. W 2005 roku wystąpił w adaptacji Dooma, a w 2018 zagrał w filmie Rampage: Dzika furia, bazującym na serii gier o tej samej nazwie, zapoczątkowanej w 1986 r. Nie można również zapomnieć o jego rolach w Jumanji: Następnym poziomie oraz Jumanji: Przygodzie w dżungli.

Warto także wspomnieć o grze Spy Hunter: Nowhere to Run z 2006 roku, w której to The Rock wcielił się w protagonistę.

W tym momencie internauci rzucają na lewo i prawo teoriami, czym jest wspomniana przez The Rocka gra. Aktor ma długą historię z marką Xbox – słowami, które rozpoczynają ten artykuł, zapowiedział pierwszą konsolę „zielonych” na jej pokazie w 2001 roku. Istnieje zatem duże prawdopodobieństwo, że może chodzić o jedną ze znanych marek Microsoftu (np. Gears of War lub Halo, które niebawem otrzyma własny aktorski serial).

Co ciekawe, w 2019 roku aktor przyznał na Twitterze, że w trakcie studiów zagrywał się w Sonica. Z drugiej jednak strony wyrażenie „jedna z największych, najbardziej zarąbistych” aż kusi, by skręcić w stronę dużych strzelanek pokroju Call of Duty. Kto wie, może czeka nas kolejna ekranizacja Dooma.

Na myśl przychodzi także domniemany serial Amazonu osadzony w uniwersum Mass Effecta. W skrajnym wypadku może chodzić o ekranizację Fortnite. W grudniu aktor pojawił się w produkcji Epic Games jako ważna dla narracji postać. Są to oczywiście tylko teorie. Miejmy nadzieję, że nie przyjdzie nam długo czekać na ujawnienie, o jaką grę chodzi.