Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release Gaijin Press Release 6 kwietnia 2016, 07:23

Crossout – 5 kwietnia ruszyły zamknięte beta testy postapokaliptycznego MMO

W grze pojawiła się dodatkowa mapa oraz wprowadzono nową zawartość, dzięki której gracze mogą tworzyć własnych bossów zwanych Lewiatanami.

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

Crossout – 5 kwietnia ruszyły zamknięte beta testy postapokaliptycznego MMO - ilustracja #1

Wielokrotnie nagradzane studio Gaijin Entertainment, autor hitu War Thunder, oraz studio Targem Games rozpoczynają zamkniętą fazę beta testów swojej najnowszej produkcji, postapokaliptycznej gry MMO – Crossout. Deweloperzy zapowiadają systematyczne wprowadzanie aktualizacji i dodatkowych elementów. Wśród usprawnień, które czekają zawodników w niedalekiej przyszłości jest m.in. wsparcie Virtual Reality, czyli Wirtualnej Rzeczywistości, która przeniesie gracza na całkiem nowy poziom interakcji w trybie budowania pojazdów.

Uczestnicy pierwszej fazy beta testów zmierzą się ze sobą na peryferiach opuszczonych miast, w porzuconych fabrykach, na pustynnych wertepach oraz na zupełnie nowej mapie – Founders Canyon. Kanion pokryty skałami i ruinami olbrzymich posągów tworzy pole walki pełne przeszkód i zasłon, co daje graczom szerokie pole do popisu w wyborze strategii. Dzięki specyficznemu ukształtowaniu terenu szybsze samochody mogą włamać się do bazy przeciwnika manewrując pomiędzy skałami i przeskakując nad nimi, natomiast wolniejsze, ciężko opancerzone pojazdy można wykorzystać do obrony własnej bazy.

Wydawca wprowadza także do swojej produkcji tworzone przez graczy i modyfikowalne „Lewiatany”, które będą stanowić poważne zagrożenie dla miłośników trybu PvE (gracz kontra środowisko). W wydzielonej części garażu zawodnicy będą mogli projektować oraz – używając zebranych wcześniej elementów pancerza i uzbrojenia – tworzyć te mechaniczne potwory. Mini „Boss” wysłany na pole bitwy zmierzy się z żywymi przeciwnikami w trybie PvE, w którym w całości będzie kontrolowany przez AI komputera. Za każde wygrane przez Lewiatana starcie z innymi graczami nagrodzony zostanie jego twórca. Właściciel będzie mógł w dowolnym momencie wycofać swojego czempiona z pola bitwy, aby ulepszyć go albo zastąpić całkiem nowym, siejącym jeszcze większy postrach pośród przeciwników.

Warto zaznaczyć, że Lewiatany są wysokopoziomowym elementem Crossout i mogą być tworzone wyłącznie przez graczy, którzy zebrali wystarczająco dużo reputacji oraz doświadczenia w walce lub w drzewku budownictwa dostępnym we frakcji Engineers. Klasy są integralnym elementem Crossout – możemy wybierać spośród Engineers, Scavengers, Lunatics oraz Nomads. Po wyborze jednej z grup, zawodnik może zwiększać swoje doświadczenie bojowe oraz reputację, za co otrzymuje plany bojowe oraz unikatowe dla swojej klasy postaci części, które służą do dalszego doskonalenia pojazdów bojowych.

Aby uzyskać dostęp do zamkniętych beta testów gracze mogą wykupić Early Access Pack, zawierający szereg dodatkowych bonusów, takich jak unikatowe pojazdy bojowe i dodatki estetyczne do nich, nowe zdjęcia profilowe oraz więcej waluty używanej w grze. Kolejną korzyścią będzie przeniesienie wszystkich przedmiotów z Founders Pack do fazy otwartych beta testów, dzięki czemu gracze nie stracą całego otrzymanego dobytku po zakończeniu zamkniętych prób i resecie serwerów. Uczestnicy poprzednich testów otrzymają automatyczny dostęp do zamkniętej bety. Nowi śmiałkowie, którzy nie brali wcześniej udziału w rozgrywce i są zainteresowani dołączeniem do świata gry Crossout, mogą wysłać aplikację zgłoszeniową znajdującą się na oficjalnej stronie gry. Dzięki niej mają możliwość uzyskać dostęp do aktualnego etapu rozgrywek.

Ze względu na obecnie prowadzone testy, tworzenie własnych materiałów z gry i udostępnianie ich w formie streamingu na żywo wciąż jest niemożliwe.