Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 listopada 2016, 13:48

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Cross-platformowe World of Tanks: Blitz debiutuje dziś na Steamie

Do osób grających w World of Tanks: Blitz na urządzeniach mobilnych i komputerach z Windowsem 10 dołączą dziś użytkownicy starszych „Okienek” oraz Maców. Ta dynamiczna gra sieciowa free-to-play trafi na Steama o godzinie 18:00.

Dziś o godzinie 18:00 na Steamie odblokowane zostanie World of Tanks: Blitz, uproszczona edycja popularnej gry sieciowej o czołgach, która debiutowała na urządzeniach mobilnych w 2014 roku. Podobnie jak w przypadku „dużego” World of Tanks, producentem i wydawcą Blitz jest białoruska firma Wargaming. Jeśli chodzi o dostępność gry na komputerach osobistych, do tej pory bawić się mogli jedynie użytkownicy Windowsa 10, ale wydanie gry na Steamie umożliwi zabawę na starszych systemach firmy Microsoft, poczynając od siódemki, a także na Mac OS X. Wersja pecetowa umożliwi rywalizację z użytkownikami pozostałych platform: smartfonów i tabletów z systemem Android lub iOS oraz komputerów Mac.

Dynamiczne starcia czołgów rozgrzeją nam długie jesienne wieczory. - Cross-platformowe World of Tanks: Blitz debiutuje dziś na Steamie - wiadomość - 2016-11-09
Dynamiczne starcia czołgów rozgrzeją nam długie jesienne wieczory.

Posiadacze konta Wargaming ID mogą grać w World of Tanks: Blitz na dowolnym urządzeniu i przesiadać się pomiędzy nimi w zależności od okoliczności. Postępy w grze, zawartość, doświadczenie i zarobione kredyty zostaną zapisane w chmurze. Premierowe wydanie oferuje cztery pakiety założyciela, w skład których wchodzą takie czołgi, jak Panther 8.8, VK 45.03 czy Großtraktor Krupp. Dodatkowo w dniach 9-18 listopada dostępny ma też być unikalny kamuflaż dla naszych pojazdów.

World of Tanks: Blitz to drużynowa gra sieciowa dostępna w modelu finansowym free-to-play. Tytuł skupia się na krótkich, dynamicznych potyczkach drużynowych 7 na 7 graczy, w odróżnieniu od nieco powolniejszych i większych bitew z oryginalnego World of Tanks. W grze znajdziemy ponad 200 historycznych pojazdów opancerzonych z Niemiec, Japonii, Francji, Wielkiej Brytanii, Związku Radzieckiego i Chin, podzielonych na cztery klasy: lekkie, średnie, ciężkie i niszczyciele czołgów. World of Tanks: Blitz jest regularnie rozbudowywane o nową zawartość, dzięki czemu w grze pojawiają się kolejne mapy, czołgi i ulepszenia.