Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 listopada 2013, 10:00

autor: Orlov

Crash Bandicoot wraca do Sony? Kolejne przesłanki w sprawie Crash Bandicoot na PS4

Czyżby firma Sony była na dobrej drodze do odzyskania jednego ze swoich ikonicznych bohaterów? Wiele wskazuje na to, że prawa do marki Crash Bandicoot wrócą do japońskiego producenta.

Przygody Crasha były jednymi z pierwszych gier studia Naughty Dog - Crash Bandicoot wraca do Sony? Kolejne przesłanki w sprawie Crash Bandicoot na PS4 - wiadomość - 2013-11-22
Przygody Crasha były jednymi z pierwszych gier studia Naughty Dog

Trwające już od wielu miesięcy spekulacje na temat powrotu gier z serii Crash Bandicoot do firmy Sony nabrały w ostatnich dniach niespodziewanego obrotu. Wcześniej informowaliśmy o podejrzanej ofercie francuskiego oddziału sklepu Amazon. Dzisiaj z kolei oficjalna strona marki została zamknięta, a wszelkie odniesienia do niej zniknęły z witryny jej obecnego (dotychczasowego?) właściciela – firmy Activision.

Wiele wskazuje więc na to, że Japończykom udało się odzyskać prawa do sprzedanej marki. Fani rozpoczęli już internetową akcję, mającą na celu zwrócenie uwagi producenta na ogromne poparcie dla Crasha – w serwisie Twitter pojawia się coraz więcej postów oznaczonych hashtagiem #BringBackBandicoot.

Główne części serii reprezentowały klasyczny gatunek platformówek - Crash Bandicoot wraca do Sony? Kolejne przesłanki w sprawie Crash Bandicoot na PS4 - wiadomość - 2013-11-22
Główne części serii reprezentowały klasyczny gatunek platformówek

Rynek od trzech lat nie otrzymał żadnego tytułu z uniwersum Crasha – wiele wskazywało na to, że marka nie będzie już kontynuowana. Nadzieja pojawiła się jednak w maju tego roku, gdy Andy Gavin, jeden ze współtwórców serii, wyjawił że „mamy szansę zresetować historię gry, zacząć ją od nowa”, co wielu fanów odebrało jako zapowiedź nowych tytułów.

Przełomowym momentem dla całej sytuacji okazuje się jednak tegoroczny listopad. Karuzela spekulacji rozkręciła się na dobre po dostrzeżeniu przez graczy dosyć nieprzypadkowego rozmieszczenia znaków drogowych w jednej z reklam PlayStation 4. Widoczny na obrazku poniżej układ odczytany został jednoznaczniewyrzucony do kosza Crash wraca pod egidę złotego diamentu Sony.

Przywrócenie Crasha do życia spotkałoby się z ogromnym entuzjazmem rzeszy fanów
Przywrócenie Crasha do życia spotkałoby się z ogromnym entuzjazmem rzeszy fanów

Informacje o powrocie Crasha podsycane były dodatkowo przez plotki o tym, że studio Naughty Dog, ojcowie serii, na pewno pracują nad grą, lecz ogranicza ich brak licencji do wizerunku. Czyżby teraz, w obliczu dzisiejszych plotek, produkcja nowego Crasha Bandicoota mogła ruszyć pełną parą? Wiele wskazuje na to, że dzięki aktywności firmy Sony w tej sprawie, Crash powróci w glorii i chwale w przeznaczonym na PlayStation 4 tytule.

Pozostaje trzymać kciuki i czekać na oficjalny komunikat którejś ze stron.