Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 sierpnia 2010, 10:04

Company of Heroes Online- otwarta beta już wkrótce

Już od pewnego czasu trwają zakrojone na szeroką skalę zamknięte testy Company of Heroes Online. Jeśli jednak do tej pory nie udało wam się zdobyć potrzebnego do wzięcia w nich udziału klucza, to mamy dla was dobrą wiadomość. Już wkrótce ruszy bowiem otwarta beta. Dodatkowo ujawniono szczegóły dotyczące dostępnych w grze amerykańskich dowódców.

Już od pewnego czasu trwają zakrojone na szeroką skalę zamknięte testy Company of Heroes Online. Jeśli jednak do tej pory nie udało się wam zdobyć potrzebnego klucza, to mamy dla was dobrą wiadomość. Już wkrótce ruszy bowiem otwarta beta. Dodatkowo ujawniono szczegóły dotyczące dostępnych w grze amerykańskich dowódców.

 

Company of Heroes Online- otwarta beta już wkrótce - ilustracja #1

 

Otwarte dla wszystkich testy ruszą już w przyszłym tygodniu. Ich start oznaczać będzie wyczyszczenie dotychczasowych statystyk i baz danych, tak by starzy wyjadacze nie mieli zbytnich forów w starciu z nowicjuszami. Jedyne, co nie ulegnie skasowaniu to przypisani do danego konta dowódczy oraz przedmioty. Warto będzie skorzystać z okazji do wypróbowania gry, ponieważ jeśli odniesie ona sukces to podobny darmowy model najpewniej zostanie też zastosowany w Warhammer 40,000: Dawn of War III.

Jak wiedzą wszyscy, którzy śledzą cykl produkcyjny Company of Heroes, każdy gracz zanim rozpocznie toczenie walk będzie musiał stworzyć swoje wirtualne alter-ego, czyli postać dowódcy. Wpierw konieczny okaże się wybór pomiędzy armią amerykańską oraz niemiecką. Jeśli zdecydujemy się na poprowadzenie do boju jankesów dostaniemy opcję wyboru jednej z trzech specjalizacji:

  • Dywizja piechoty - gracze otrzymają m.in. możliwość wzywania ostrzału artyleryjskiego oraz korzystania z kamuflażu, dzięki czemu będą mogli przeprowadzać ataki z zaskoczenia na siły wroga.
  • Dywizja pancerna - zgodnie z nazwą koncentruje się głownie na sprzęcie ciężkim. Dzięki gracze mogą używać m.in. wyrzutni rakiet, jak również specjalnych pocisków z łatwością przebijających pancerze wrogich pojazdów.
  • Dywizja lotnicza - wybór tej specjalizacji da nam m.in. dostęp do lotów zwiadowczych, ujawniających pozycje wroga oraz zrzutów spadochronowych jednostek oraz sprzętu.

 

Company of Heroes Online- otwarta beta już wkrótce - ilustracja #2

 

Jak możliwości tych dywizji prezentują się w akcji możecie zobaczyć na wypuszczonym z tej okazji filmiku. Na oficjalnej stronie znajdziecie też pełny wykaz zdolności przypisanych do każdej specjalizacji.

Premiera pełnej wersji nastąpić ma jeszcze w tym roku. Company of Heroes Online oparte zostanie na darmowym modelu uzupełnionym o mikropłatności. Gracze, którzy posiadają poprzednie odsłony cyklu zostaną obdarowani dodatkowymi atrakcjami po wprowadzeniu swoich kluczy rejestracyjnych. Zainteresowanym dowiedzeniem się więcej na temat tej produkcji polecamy zapoznanie się z naszą zapowiedzią, napisaną na podstawie wrażeń z tegorocznego gamescomu.