Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 listopada 2012, 10:43

Command & Conquer – free-to-play nie oznacza gorszej gry. Beta w pierwszej połowie 2013 roku

Gra free-to-play Command & Conquer otrzyma najdłuższą betę w historii marki – rozpocznie się ona w pierwszej połowie 2013 roku. Autorzy produkcji przekonują też, że przejście na popularny model finansowy nie oznacza słabszej rozgrywki.

Beta Command & Conquer w wersji free-to-play wystartuje w pierwszej połowie 2013 roku. - 2012-11-05
Beta Command & Conquer w wersji free-to-play wystartuje w pierwszej połowie 2013 roku.
Command & Conquer
  • Beta gry rozpocznie się w pierwszej połowie 2013 roku.
  • Będzie to najdłuższe tego typu wydarzenie w historii marki.
  • Producenci przekonują, że przejście na free-to-play nie oznacza gorszej gry.

Beta gry free-to-play Command & Conquer rozpocznie się w pierwszej połowie 2013 roku i będzie najdłuższym tego typu wydarzeniem w historii marki. Taką informację przekazał community manager z firmy Electronic Arts na oficjalnej stronie serii. W krótkim wpisie pracownik stara się przekonać też, że przejście na popularny dzisiaj model finansowy nie oznacza, że dostaniemy słabszą grę. Zapewni to ścisła współpraca z graczami.

„To prawda, że kierunek, jaki obraliśmy jest nowy i pewnie wiele osób powie, że to nie prawdziwy Command & Conquer” – pisze EA_CIRE, odpowiedzialny za kontakty z fanami. Pracownik Electronic Arts dodaje: „Dla mnie seria nie opowiada tylko o Tiberium, postaciach Kane’a, czy zwariowanego Yuri. To raczej przyjemność z grania oraz wciągająca strategia czasu rzeczywistego z górnej półki.” Na tym chcą skoncentrować się deweloperzy.

EA_CIRE przyznaje bez bicia, że marka zaliczała wpadki – największym rozczarowaniem był dla niego Command & Conquer 4. Mając świadomość pomyłek, studio chce stworzyć przemyślaną rozgrywkę, godnie reprezentującą bogatą przeszłość serii. Długi okres bety i otwartość na sugestie fanów powinny w tym pomóc. Pierwsze efekty poznamy dopiero za parę miesięcy, bo autorzy nie chcą chwalić gry frazesami. Wolą pokazać jej gotowy fragment.

Command & Conquer – free-to-play nie oznacza gorszej gry. Beta w pierwszej połowie 2013 roku - ilustracja #3Command & Conquer w wersji free-to-play został zapowiedziany w sierpniu tego roku (wcześniej grę znaliśmy jako Generals 2). Pierwsze reakcje fanów były dość jednoznaczne – większość z nich obawiała się kiepskiej jakości i typowych dla tego modelu finansowego nadużyć. Zanim zatracimy się w krytycyzmie, warto jednak sprawdzić, co mają do zaoferowania producenci z BioWare Victory. Premiera strategii nastąpi w przyszłym roku.

  1. Oficjalna strona Command & Conquer