Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2024, 10:25

autor: Piotr Doroń

CoD: Black Ops 6 nie zajmuje 300 GB na dysku twardym, Activision potwierdza. Gra wymaga jednak stałego połączenia z internetem

W sieci opublikowano szereg nowych informacji o Black Ops 6. Gra wymaga stałego połączenia z internetem we wszystkich trybach, wyjaśniła się również kwestia wagi gry. Ponadto poznaliśmy szczegóły premiery w Game Passie.

Źródło fot. Activision.
i

Aktualizacja (14 czerwca, godz. 10:25)

Oficjalny kanał Call of Duty Update zamieścił wiadomość od Activision, w której firma doprecyzowała kwestię wagi gry CoD: Black Ops 6, potwierdzając tym samym wcześniejsze doniesienia.

Szacowany rozmiar plików wyświetlany obecnie na stronach zamówień przedpremierowych Black Ops 6 nie reprezentuje rozmiaru pobierania ani ilości wymaganego miejsca na dysku dla Black Ops 6.

Podany rozmiar obejmuje bowiem pełne instalacje Modern Warfare II, Modern Warfare III, Warzone i wszystkich pakietów zawartości, w tym wersji językowych, co nie odzwierciedla typowej instalacji gry.

Gracze będą mogli pobrać Black Ops 6 w momencie premiery bez pobierania innych gier z serii Call of Duty i wszystkich pakietów językowych.

Rzeczywisty szacunkowy rozmiar pliku Black Ops 6 zostanie podany bliżej premiery.

Oryginalna wiadomość (10 czerwca, godz. 11:09)

Firma Activision dostarczyła nowych wieści o Call of Duty: Black Ops 6, które wczoraj doczekało się szerszej zapowiedzi podczas pokazu Xbox Games Showcase.

Zacznijmy od tego, że w artykule na stronie wsparcia technicznego znalazła się wzmianka o wymogu stałego połączenia internetowego.

Aby zapewnić najwyższą jakość oprawy wizualnej, a jednocześnie zmniejszyć ilość miejsca zajmowanego przez grę na dysku twardym, Call of Duty: Black Ops 6 będzie wykorzystywać strumieniowanie tekstur we wszystkich trybach gry.

Oznacza to, że będziesz musiał utrzymywać stałe połączenie z Internetem, aby grać w dowolnym trybie gry, w tym w kampanii. Jeśli grasz na konsoli, w kampanię możesz grać bez subskrypcji premium, takiej jak Game Pass Core lub PlayStation Plus.

Z artykułu wynika również, że gra zaoferuje tryb split screen na konsolach Xbox Series X/S i PlayStation 5. Z uwagi na ograniczenia techniczne opcja ta nie będzie dostępna na XONE i PS4.

Waga Call of Duty: Black Ops 6 – wyjaśnienie CharlieINTEL

Co ciekawe, w sieci można natknąć się na informacje o wymogu posiadania ponad 300 GB wolnego miejsca na dysku na Black Ops 6, co niejako gryzie się z zapowiedzią Activision odnośnie do redukcji wagi (z cytatu powyżej), aczkolwiek należy zauważyć, że wzorem poprzedniej odsłony jest to ilość miejsca zajmowana przez całą aplikację Call of Duty, która trafia na HDD/SDD w momencie instalacji gry.

Innymi słowy w tę liczbę wpisane są poprzednie odsłony serii, które instalują się wraz z Black Ops 6 (MW2 i MW3, nawet jeśli nie mieliśmy ich zakupionych; niewykluczone, że później będzie można je usunąć z dysku), co potwierdził już znany informator specjalizujący się w temacie CoD-a, CharlieINTEL.

Call of Duty: Black Ops 6 w Game Passie – rozpiska poziomów

Na koniec warto przytoczyć dokładną rozpiskę dostępu do gry w ramach subskrypcji Game Pass. Przedstawia się ona następująco:

Game Pass Ultimate

„Oferuje największą elastyczność, ponieważ pozwala grać w kampanię Black Ops 6, a także w sieciowe tryby wieloosobowe i zombie na konsolach Xbox Series X/S lub Xbox One oraz na PC. Subskrybenci Game Pass Ultimate otrzymają dostęp do pakietu Digital Cross-Gen Bundle na konsolach Xbox i edycji standardowej z Microsoft Store”.

PC Game Pass

„Graj w kampanię Black Ops 6, a także w tryby sieciowe multiplayer i zombie na komputerze PC. Subskrybenci PC Game Pass otrzymają dostęp do Edycji Standardowej z Microsoft Store”.

Xbox Game Pass na konsolach

„Graj tylko w kampanię Black Ops 6 na konsolach Xbox Series X/S lub Xbox One. Aby odblokować tryby online na konsolach Xbox Series X/S lub Xbox One, subskrybenci Xbox Game Pass na konsolach muszą rozbudować subskrypcję do Game Pass Ultimate lub dodatkowo zasubskrybować Game Pass Core (sprzedawany oddzielnie). Subskrybenci Xbox Game Pass na konsolach będą mieli dostęp do cyfrowego zestawu Cross-Gen Bundle na konsolach Xbox”.

Game Pass Core na konsolach

„Game Pass Core na konsolach obejmuje dostęp do trybu wieloosobowego online na konsolach Xbox, który jest wymagany do grania w tryby sieciowe Black Ops 6 (wieloosobowe i zombie) na konsolach Xbox, ale nie uprawnia do uzyskania dostępu do pełnej wersji gry. Należy również pamiętać, że wszystkie korzyści z Game Pass Core są zawarte w planie Game Pass Ultimate”.

Call of Duty: Black Ops 6 zadebiutuje 25 października na PC, PS4, PS5, XOne i XSX/S. Od dnia premiery będzie dostępne w abonamencie PC/Xbox Game Pass. Na wszystkich platformach za podstawową edycję gry trzeba zapłacić 349 zł, a za Edycję Skarbca z bonusami – 479 zł.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W GRYOnline.pl od 2004 roku. Zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do Newsroomu i już tam pozostać. Obecnie szef tego działu, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak i ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki oraz pracy na najwyższych obrotach. Były redaktor niezapomnianego emu@dreams, gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, a także recenzent magazynu GB More. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej