Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 marca 2021, 09:32

autor: Adrian Werner

DLC do Civilization 6 doda zombie i Portugalię

Dzięki bazie danych serwisu Steam fani odkryli, że ostatnie DLC z New Frontier Pass do Civilization 6 wprowadzi Portugalię jako grywalną frakcję. Najpewniej pojawi się także tryb rozgrywki obracający się wokół zombiaków.

Serwis SteamDB, gromadzący informacje z baz danych serwisu studia Valve, jest często wyśmienitym źródłem informacji o niezapowiedzianych oficjalnie projektach. Najnowszym tego przykładem stało się odkrycie przez fanów zawartości nadchodzącego DLC do Sid Meier's Civilization VI, czyli turowej strategii studia Firaxis.

Chris Davenport zwrócił uwagę, że do bazy danych dodano elementy powiązane z Osiągnięciami szóstego i ostatniego rozszerzenia wchodzącego w skład przepustki New Frontier. Wynika z nich, że nową frakcją wprowadzoną w DLC będzie Portugalia, której przywódcą najpewniej będzie Jan III Aviz. Ponadto dodatek zaoferuje zombiaki. Nie wiadomo, w jakim kontekście pojawią się żywe trupy, ale obstawiamy, że chodzi o obracający się wokół nich alternatywny tryb rozgrywki. Warto dodać, że nie byłby to debiut martwiaków w szóstej Cywilizacji, gdyż wcześniej stwory tego typu pojawiły się we wzorowanym na gatunku battle royale wariancie zabawy Red Death, dodanym w patchu z 2019 roku.

W ramach przepustki New Frontier nowe DLC wydawane są średnio co dwa miesiące. Poprzednie rozszerzenie, czyli Vietnam & Kublai Khan Pack, ukazało się pod koniec stycznia, więc fani spodziewali się, że kolejny dodatek otrzymają w marcu. Fakt, że Osiągnięcia już zaczęły pojawiać się w bazie danych Steam sugeruje, że te przewidywania okażą się trafne.

Oczywiście do czasu oficjalnej zapowiedzi DLC do wszystkich tych informacji należy podchodzić z dystansem. Warto jednak pamiętać, że sami deweloperzy z Firaxis wprowadzili zmiany, które fani odkryli przez SteamDB, więc zdziwilibyśmy się, gdyby doniesienia o Portugalii i zombie okazały się błędne.

Przepustka New Frontier wywołała pewne kontrowersje, gdy została zapowiedziana, ale okazała się bardzo popularna. Nie byłoby więc sporym zaskoczeniem, gdyby po wydaniu ostatniego z dodatków twórcy zapowiedzieli kolejny sezon.

  1. Oficjalna strona gry Civilization VI
  2. Poradnik do gry Civilization VI
  3. Recenzja gry Civilization VI – o jedną turę od ideału