Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2018, 19:35

autor: Vergil

Ciri i Geralt w fanowskim zwiastunie Cyberpunk 2077

W grze Wiedźmin 3: Dziki Gon znalazła się scena, w której Ciri opowiada o swojej wizycie w świecie łudząco podobnym do Night City z Cyberpunka 2077. Fragmenty tej wypowiedzi uświetniły fanowski zwiastun najnowszego dzieła ekipy CD Projekt RED.

Niedzielną konferencję Microsoftu zwieńczyła prezentacja nowego zwiastuna gry Cyberpunk 2077. Od tamtej pory odkryto masę smaczków, które znalazły się w materiale – jednym z nich jest ukryta wiadomość od deweloperów, uchylająca rąbka tajemnicy na temat tego, czego możemy spodziewać się po tej produkcji. Co by jednak było, gdyby pojawili się w nim Geralt i Ciri z trzeciego Wiedźmina? Jeden z fanów postanowił udzielić odpowiedzi na to pytanie i przygotował własną wersję owego zwiastuna, w której scenom z obu trailerów towarzyszy komentarz przybranej córki Białego Wilka.

Jeśli graliście w Dziki Gon i uważnie słuchaliście, co podczas rozmowy przy kominku ma do powiedzenia Cirilla, z pewnością zwróciliście uwagę na fragment o jednym ze światów, który bohaterka miała okazję odwiedzić w trakcie swoich międzywymiarowych podróży. Dziewczyna mówi między innymi o domach ze szkła, ludziach z metalem w głowie dysponujących narzędziami pozwalającymi na prowadzenie wojen na odległość, a także o statkach powietrznych, które zastępowały im konie. To właśnie fragmenty owej wypowiedzi, w której bez trudu można się doszukać nawiązania do Cyberpunka 2077, znalazły się w powyższym materiale.

Domy ze szkła, metal w głowach, statki powietrzne… czy gdzieś tam, pośród mrocznych uliczek Night City, będzie czekać na nas Ciri? - Ciri i Geralt w fanowskim zwiastunie Cyberpunk 2077 - wiadomość - 2018-06-12
Domy ze szkła, metal w głowach, statki powietrzne… czy gdzieś tam, pośród mrocznych uliczek Night City, będzie czekać na nas Ciri?

Swoją drogą trudno sobie wyobrazić, by w związku z powyższym ekipa CD Projekt RED miała nie pójść za ciosem i nie umieścić Ciri w swojej najnowszej produkcji; choćby w formie easter egga (na których obecność raczej możemy liczyć, zwłaszcza jeśli przypomnimy sobie, ile takich sekretów znalazło się w Wiedźminie 3). O tym, czy dziewczyna pojawi się w Night City, dowiemy się jednak… nie wiadomo kiedy, gdyż autorzy twierdzą, że Cyberpunk 2077 ukaże się dopiero wówczas, kiedy będzie gotowy.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Cyberpunk 2077
  2. Wiedźmin 3: Dziki Gon - smaczki, easter eggi, nawiązania do gier i filmów