Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2018, 19:20

autor: AlexB

Fortnite Battle Royale na Nintendo Switch już dostępne

Dziś równo o 19:00 czasu polskiego na Nintendo Switch trafi Fortnite: Battle Royale, czyli szalenie popularna sieciowa strzelanka od studia Epic Games. Podobnie jak na innych platformach, w produkcję można zagrać za darmo.

Fortnite Battle Royale na Nintendo Switch już dostępne - ilustracja #1

Fortnite: Battle Royale to obecnie jedna z najbardziej popularnych sieciowych strzelanek na rynku. Dzieło studia Epic Games do tej pory było dostępne na pięciu platformach – PC, PlayStation 4, Xboksie One oraz urządzeniach mobilnych z systemem iOS. Dziś dołączyła do nich szósta. Dokładnie o 19:00 czasu polskiego Fortnite: Battle Royale zadebiutowało na Nintendo Switch. Tytuł można ściągnąć całkowicie za darmo z Nintendo eShop.

To jednak nie koniec niespodzianek. Jak zdradził na Twitterze Nick Chester, jeden z przedstawicieli studia Epic Games, posiadacze Fortnite: Battle Royale na Nintendo Switch będą mogli bawić się z graczami pecetowymi, xboksowymi oraz mobilnymi dzięki funkcji cross play. Niestety, opcja wspólnej rywalizacji wciąż nie obejmuje osób preferujących Fortnite: Battle Royale w wersji PlayStation 4, choć według Tima Sweeneya, dyrektora generalnego studia Epic Games, wprowadzenie jej jest tylko kwestią czasu.