Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2018, 19:08

autor: Czarny Wilk

Solid Snake, Bayonetta, Cloud i inni powrócą w Super Smash Bros. na Switcha

Nintendo ujawniło multum nowych informacji o najnowszej odsłonie cyklu Super Smash Bros, powstającej z myślą o konsoli Nintendo Switch. Oprócz poznania daty premiery gry, dowiedzieliśmy się m.in., że w produkcji pojawi się ponad 60 grywalnych postaci.

Nintendo większość swojej konferencji poświęciło najnowszej odsłonie cyklu Super Smash Bros., powstającej z myślą o konsoli Nintendo Switch. Super Smash Bros. Ultimate zawierać będzie największą liczbę grywalnych postaci w historii serii – zagramy wszystkimi bohaterami z poprzednich odsłon oraz kilkoma debiutantami, w sumie ponad sześćdziesięcioma zawodnikami.

Z odsłony na konsolę Wii U powrócą chociażby Mario, Pikachu, Ryu ze Street Fightera, Bayonetta, Sonic, Pac-Man czy Cloud z Final Fantasy VII. Po wielu latach nieobecności w grze ponownie wystąpią m.in. Solid Snake z Metal Gear Solid i protagoniści Ice Climbers. Nowi bohaterowie to natomiast Ridley, przypominający pterodaktyla antagonista serii Metroid, oraz zapowiedziane już wcześniej Inklingsy znane z serii Splatoon.

Twórcy dokonali parę drobnych zmian w przypadku klasycznych bohaterów, modyfikując część ich ruchów bądź dodając im nowe stroje. Odświeżono także wygląd aren i dodano nowe asysty. Jedną z nowości w grze będą tzw. „Echo Fighters” – dodatkowe postacie, różniące się od standardowych wojowników jedynie pojedynczymi detalami. Jako przykład podano Daisy, która jest „echem” księżniczki Peach i posiada nieco inne animacje ruchów.

Liczba grywalnych postaci imponuje. - Solid Snake, Bayonetta, Cloud i inni powrócą w Super Smash Bros. na Switcha - wiadomość - 2018-06-12
Liczba grywalnych postaci imponuje.

Co ciekawe, pełna lista postaci nie będzie dostępna od początku zabawy. Wzorem klasycznych bijatyk, na początku do naszej dyspozycji oddanych zostanie tylko część wojowników, kolejni odblokowani zostaną natomiast w miarę upływu czasu. Podobnie jak poprzednia odsłona serii, gra umożliwi zabawę nawet ośmiu graczom równocześnie. Autorzy zapowiedzieli, że nowa część zachowa kompatybilność z figurkami Amiibo wydanymi do poprzedniczek oraz z kontrolerem do GameCube’a. Super Smash Bros. Ultimate zadebiutuje 7 grudnia 2018 roku.