Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lutego 2020, 18:10

Chiński Tencent inwestuje w twórców Spec Ops: The Line - studio Yager

Chiński gigant Tencent zdecydował się zainwestować w studio Yager. Zamierza jednak tylko wzmocnić firmę odpowiedzialną m.in. za Spec Ops: The Line oraz The Cycle. Nie będzie wpływać na politykę niemieckiego dewelopera i wydawcy.

Spec Ops: The Line nie odniosło sukcesu, pomimo ciekawego scenariusza. - Chiński Tencent inwestuje w twórców Spec Ops: The Line - studio Yager - wiadomość - 2020-02-10
Spec Ops: The Line nie odniosło sukcesu, pomimo ciekawego scenariusza.

Studio Yager ogłosiło dziś, że otrzymało strategiczną inwestycję mniejszościową od Tencent. Firma zajmuje się tworzeniem oraz wydawaniem własnych produkcji. Nowe środki zostaną przeznaczone na dalszy rozwój tych działalności, w tym na grę The Cycle oraz nowe projekty. Tym samym producent dołączył do innych firm, w których chiński gigant ma udziały, takich jak m.in. Riot Games, Epic Games, Ubisoft, Supercell, Paradox Interactive, Frontier Developments oraz Miniclip.

W SKRÓCIE:
  1. Yager jest kolejną firmą, w którą zainwestował chiński Tencent.
  2. Nowy kapitał pomoże rozszerzyć działania związane z produkcją oraz wydawaniem gier.
  3. Inwestor nie zamierza wpływać na sposób zarządzania firmą ani jej plany.

Oto jak sprawę skomentował Timo Ullmann, dyrektor generalny Yager:

Tencent to nie tylko wiodąca na świecie firma z branży gier, ale także inwestor o znakomitych osiągnięciach. Jesteśmy zaszczyceni możliwością dołączenia do grona jej partnerów, którzy należą do czołówki. Jesteśmy przekonani, że znacznie zwiększy to zakres naszej działalności, nie tylko poprzez uzyskanie dostępu do sieci i zasobów Tencent, ale również poprzez wykorzystanie ogromnej wiedzy branżowej, jaką posiada ta firma.

Warto zaznaczyć, że gigant z Azji nie zamierza wpływać na strukturę ani strategię producenta. Niewykluczone jednak, że w przyszłości całkowicie przejmie studio. W podobny sposób Chińczycy chcą postąpić z innym deweloperem - firmą Funcom. Z czego wszyscy zainteresowani zdają się być zadowoleni.

Studio Yager powstało w 1999 roku i pomimo ponad 20 lat na karku, nadal sterują nim jego założyciele - Uwe Bennecke, Roman Golka, Philipp Schellbach, Timo Ullmann oraz Mathias Wiese. Debiutanckim dziełem niemieckiego producenta była gra Yager, która wydana została w 2003 roku. Rozgłos studiu przyniósł jednak inny tytuł - Spec Ops: The Line. Pozycja miała być rebootem serii Spec Ops, ale choć oferowała ciekawą fabułę inspirowaną Jądrem ciemności Josepha Conrada, nie spełniła oczekiwań finansowych. Studio Yager pracowało nad Dead Island 2, ale Deep Silver zdecydowało się podziękować za jego usługi w 2015 roku.

Berlińska firma zatrudnia obecnie 110 deweloperów i pracuje głównie nad rozwojem sieciowej strzelanki F2P The Cycle.

  1. Yager - oficjalna strona internetowa