Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 września 2021, 11:44

autor: GRG

Chiński soulslike Wuchang: Fallen Feathers na pierwszym gameplayu

Obejrzyj 18 minut rozgrywki z chińskiego soulslike'a wzorowanego na Bloodborne oraz Sekiro: Shadows Die Twice.

Niezależne studio Leenzee Games opublikowało pierwszy zwiastun rozgrywki WUCHANG: Fallen Feathers, soulslike'a z fabułą osadzoną w mrocznych klimatach imperialnych Chin. Gra działa na silniku Unreal Engine i mimo wczesnego etapu produkcji wygląda naprawdę nieźle. Od razu widać inspirację takimi tytułami jak Bloodborne i Sekiro: Shadows Die Twice, a wygląd interfejsu w materiale wygląda jak żywcem wyjęty z tego pierwszego. Z nieznanego powodu twórcy umieścili teaser gry na samym końcu materiału, warto obejrzeć go w pierwszej kolejności (16:53).

Osiemnastominutowy materiał prezentuje główną bohaterkę walczącą przy pomocy miecza, używającą pistoletu w stylu Bloodborne (8:30), a także wielkiego topora (10:32). Nie zabrakło również walki z bossem (13:40). Pokazano wygląd i działanie ekwipunku (7:33), niestety wszystkie opisy przedmiotów w materiale są w języku chińskim.

Co wiemy na temat fabuły? Główna bohaterka budzi się ze śpiączki bedąc ofiarą tajemniczej plagi, jej lewe ramię pokrywają czarne pióra. Tylko pojedyńczy mieszkańcy wioski pozostali zdrowi lub przeżyli ataki zainfekowanych istot. Ofiary choroby porastają piórami, a ich ciała i umysły ulegają deformacji. Tak rozpoczyna się podróż w poszukiwaniu sposobu na ocalenie mieszkańców i samej siebie.

Nie podano dokładnej daty premiery WUCHANG: Fallen Feathers, ale wpis twórców sugeruje, że prace nad grą potrwają jeszcze trzy lata. Gra pojawi się na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series S/X.