Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2020, 18:50

autor: Paweł "Froozyy" Woźniak

Gameplay z Black Myth: Wu Kong - niesamowicie zapowiadającego się soulslike'a

Chińskie studio Game Science udostępniło wczoraj pierwszy materiał z gry Black Myth: Wu Kong. Produkcja mimo braku hucznych zapowiedzi szybko spodobała się graczom z całego świata.

Gameplay z Black Myth: Wu Kong - niesamowicie zapowiadającego się soulslikea - ilustracja #1
Black Myth: Wu Kong może okazać się sporym zaskoczeniem.

Wczoraj do sieci trafił 13-minutowy gameplay z gry akcji Black Myth: Wu Kong, którą tworzy chińskie studio Game Science. Produkcja pojawiła się znikąd i nie towarzyszyły jej wcześniej żadne oficjalne zapowiedzi czy też teaser. Na udostępnionym materiale mamy okazję zobaczyć całkiem sporo elementów rozgrywki – przerywniki filmowe, walkę z bossem oraz podróżowanie po świecie. Warto jednak zaznaczyć, że całość została przygotowana na wersji prealfa gry, więc najpewniej do premiery produkcji zostało jeszcze całkiem sporo czasu.

Najwięcej uwagi przyciągają realia, w jakich została osadzona produkcja. Będziemy w niej mieli okazję zwiedzić świat mocno inspirowany jedną z klasycznych chińskich powieści – Wędrówką na Zachód. Główny bohater przypomina Małpiego Króla, znanego z mitologii oraz wielu dzieł literackich. Tytuł ma trafić na komputery osobiste oraz najpopularniejsze konsole (najpewniej PS5 i Xbox Series X). Nie wiadomo jeszcze jednak, czy Black Myth: Wu Kong zostanie w ogóle wydane poza Chinami, ale niewątpliwie jest to pozycja warta uwagi.