Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release Digital Extremes Press Release 21 sierpnia 2015, 18:59

Chętni zagrają w Sword Coast Legends jeszcze przed premierą

Program „Head Start” odbędzie się w kilku turach i umożliwi wcześniejszy, uprzywilejowany dostęp do Sword Coast Legends. Wydawca kieruje go do składających zamówienia przedpremierowe.

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

Studio n-Space oraz Digital Extremes, wydawca Sword Coast Legends™ zapowiedzieli program wczesnego dostępu Head Start, który umożliwi zapoznanie się z nadchodzącą drużynową grą RPG w uniwersum Forgotten Realms jeszcze przed oficjalną premierą. Niecierpliwi fani Sword Coast Legends™ oraz Dungeons & Dragons rozpoczną przygodę z grą już 11. września. Oficjalna premiera odbędzie się natomiast 29. września.

Chętni zagrają w Sword Coast Legends jeszcze przed premierą - ilustracja #1

„W n-Space bardzo chcieliśmy zaoferować wcześniejszy dostęp do gry tym z klientów, którzy zdecydowali się na pre-order.“ - komentuje Dan Tudge, prezes n-Space i twórca Sword Coast Legends. „Waśnie dlatego ogłaszamy teraz program Head Start Sword Coast Legends.“

Head Start umożliwi wcześniejszy dostęp w ramach trzech sesji. Pierwsza z nich jest zaplanowana na weekend 11-13. września i będzie zarezerwowana dla członków Design Council, czyli dla grupy graczy, którzy przedpremierowo zamówili jedną z edycji kolekcjonerskich – Limited Edition Collector’s lub Campaign Collector. Kolejna tura odbędzie sie w dniach 18-20. września i będzie otwarta dla wszystkich osób, które złożyły pre-order. Obie z sesji będą skoncentrowane na rozgrywce w trybach Dungeon Master, Campaign Creation i Dungeon Crawl.

Aby nie psuć późniejszej zabawy i nie zdradzać szczegółów fabularnych, pierwsze dwie sesje nie umożliwią gry w trybie Kampanii. Trzecia tura wcześniejszego dostępu do gry rozpocznie się 24. września i potrwa do samej premiery w dniu 29. września i ponownie umożliwi rozgrywkę w trybie Dungeon Master wszystkim korzystającym z zamówień przedpremierowych. W tym samym czasie członkowie Design Council będą już mogli grać w trybie Kampanii. Uprzywilejowany dostęp w ramach programu Head Start będzie możliwy na wszystkich platformach – PC, Mac oraz Linux. W każdej z sesji będą też uczestniczyli przedstawiciele n-Space, Digital Extremes i Wizards of the Coast.

Co ważne, dostęp do wcześniejszej rozgrywki nie będzie przyznawany automatycznie. Aby móc skorzystać z programu Head Start, należy zarejestrować zakup na swoim koncie w serwisie SwordCoast.com. Wiadomości ze instrukcjami dotyczącymi dostępu zostaną wysłane na adresy e-mail skojarzone z kontem już 11. września.

„Zespół Sword Coast Legends chętnie zapozna się z Twoją opinią.“ - zachęcają twórcy. „Nie wahaj się podzielić z nami swoimi doświadczeniami na ulubionym forum czy w kanałach społecznościowych.“

Osoby odwiedzające PAX Prime w Seattle w dniach 28-31. sierpnia będą mogły zapoznać się ze Sword Coast Legends i podzielić się swoimi opiniami z Wizards of the Coast na stoisku nr 1642 w hali wystawienniczej. Goście PAX powinni też uważnie obserwować kanały społecznościowe Sword Coast Legends, gdzie można będzie wygrać dwie pary wejściówek na imprezę Acquisition INC. D&D Live na PAX Prime, z udziałem deweloperów z n-Space.

Gra Sword Coast Legends jest obecnie dostępna w zamówieniach przedpremierowych na Steam i PlayStation Store w cenie $34,99. Poza standardową wersją, gracze mogą nabyć poszerzone wydania, które – poza darmowymi DLC – zawierają masę ciekawych dodatków, takich jak podręcznik, drukowaną na tkaninie mapę Wybrzeża Mieczy, oficjalną ścieżkę dźwiękową, liczne bonusy w grze, zestaw wyposażenia startowego czy dodatkowe zdolności Mistrza. Edycja Kolekcjonerska wyceniona na $239,99 zawiera dodatkowo imponującą figurkę potężnego demona Belaphossa. Wszystkie wersje są dostępne na www.swordcoast.com. Twórcy ujawnią wkrótce dodatkowe informacje dotyczące DLC: „Rage of Demons“.