Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 maja 2018, 09:22

autor: Góral

Cenega nowym dystrybutorem gier Activision

Koncern Activision nawiązał współpracę z firmą Cenega, która została nowym polskim dystrybutorem gier amerykańskiego giganta - za jej sprawą na nasz rynek trafią np. kolejne odsłony Call of Duty. Natomiast gry Blizzarda pozostaną w rękach CDP.

Spyro Reignited Trilogy ukaże się u nas nakładem firmy Cenega. - Cenega nowym dystrybutorem gier Activision - wiadomość - 2018-05-12
Spyro Reignited Trilogy ukaże się u nas nakładem firmy Cenega.

W przesłanej wiadomości prasowej firma Cenega poinformowała, że nawiązała współpracę z koncernem Activision Blizzard International B.V. Na mocy podpisanej umowy rodzimy dystrybutor będzie odpowiedzialny za sprzedaż tytułów Activision w Polsce. Tym samym oznacza to, że prawa do wydawania gier amerykańskiego giganta straciła firma CDP, choć nie do końca. Cenega zajmować będzie się bowiem tylko Activision, a CDP projektami autorstwa studia Blizzard Entertainment.

Jeżeli chodzi o planowane gry, to w najbliższych miesiącach Cenega wypuści na naszym rynku następujące tytuły: Crash Bandicoot N. Sane Trilogy (premiera 29 czerwca na Nintendo Switch, Xbox One i PC – wersja na PlayStation 4 dostępna od czerwca 2017 roku), Spyro Reignited Trilogy (premiera 21 września na PS4 i XOne) oraz Call of Duty: Black Ops IIII (12 października na PC, PS4, XOne). Dodatkowo Cenega ma być odpowiedzialna za sprzedaż wcześniejszych tytułów firmy Activition.

Cenega to jeden z największych dystrybutorów działających w Polsce, który towarzyszy nam od lat, współpracując z wieloma branżowymi gigantami, w tym Bandai Namco, Warner Bros. Interactive Entertainment, Bethesda Software, 2K Games czy Sega. Komu jak komu, ale tej firmie doświadczenia z pewnością nie brakuje, więc chyba możemy być spokojni o los gier Activision w naszym kraju.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach
Call of Duty: Black Ops IIII

Call of Duty: Black Ops IIII