Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 marca 2014, 09:33

autor: Adrian Werner

Celestian Tales: Old North – sukces Kickstartera gry RPG zainspirowanej cyklem Suikoden

Kickstarter gry Celestian Tales: Old North przekroczył wymagane minimum. Produkcja wzorowana jest na starych japońskich RPG-ach i zaoferuje kampanię, która swoim zakresem obejmie trzy dekady historii wojny między dwoma frakcjami.

Lista Kickstarterowych sukcesów właśnie uległa wydłużeniu o kolejną pozycję. Wzorowanej na starych japońskich RPG-ach grze Celestian Tales: Old North udało się przekroczyć wymagane minimum w wysokości 30 tys. dolarów nowozelandzkich. Obecnie licznik na stronie pokazuje już sumę 35 tys., a do końca zbiórki pozostało siedemnaście dni, więc zgromadzona suma bez wątpienia ulegnie jeszcze sporemu zwiększeniu. Produkcja zmierza obecnie wyłącznie na pecety, choć autorzy chcieliby w przyszłości opracować również wydania konsolowe. Co ciekawe, w zeszłym roku twórcy, czyli ludzie z indonezyjskiego studia Ekuator Games, ponieśli porażkę na Kickstarterze. Nie poddali się jednak i kontynuowali prace oraz ulepszanie projektu. Jak widać, taki upór ostatecznie został nagrodzony przez graczy.

Celestian Tales: Old North zainspirowane zostało starymi japońskimi RPG-ami, w tym zwłaszcza konsolową serią Suikoden, ale jednocześnie autorzy nie zamierzają ślepo kopiować klasycznych rozwiązań i chcą unowocześnić formułę tego typu produkcji. Akcja osadzona zostanie w uniwersum fantasy, w którym wydarzenia napędzane będą wyłącznie przez decyzje zwykłych śmiertelników. Kampania rozegra się na przestrzeni trzech dekad, podczas których kierowane przez nas postacie będą dorastały i starzały się, a odwiedzane ziemie oraz krainy mają ulegać ciągłym zmianom na podstawie podejmowanych przez gracza decyzji.

Celestian Tales: Old North – sukces Kickstartera gry RPG zainspirowanej cyklem Suikoden - ilustracja #1

Fabuła opowie o inwazji wzorowanych na wikingach armiach najeźdźców, którzy przybywają zza morza na potężnych statkach, aby mordować, łupić i gwałcić. Rywalizujące ze sobą królestwa odkładają na bok dzielące je różnice i jednoczą siły, aby odeprzeć ataki nieprzyjaciół. Całe zamieszanie związane z wojną spróbują jednocześnie wykorzystać pragnący przejąć władzę spiskowcy. Przygodę rozpoczniemy kierując młodym giermkiem, który wpierw będzie towarzyszył legendarnym bohaterom, a następnie, gdy przygniecie ich ciężar lat, sam zastąpi tych herosów na placu boju. Autorzy obiecują, że kampania podejmie ciężkie i dorosłe tematy oraz pozbawiona będzie prostego podziału na dobro i zło.

Celestian Tales: Old North pozwoli na pokierowanie drużyną złożoną z sześciu bohaterów. Każdy z nich otrzyma własne wątki fabularne, które zostaną płynnie zintegrowane z główną opowieścią. System walki rozgrywany ma być w turach, a każde starcie wpłynie w istotny sposób na przebieg historii. Przykładowo, unikając potyczek z rdzennymi mieszkańcami lasów, zwiększymy naszą reputację jako przyjaciela natury i ułatwimy sobie późniejsze negocjacje z przywódcami elfów.

Gra podzielona zostanie na trzy epizody, a pierwszy zadebiutuje pod koniec tego roku. Autorzy udostępnili prototyp, który pozwala osobiście przekonać się w jakim kierunku zmierzają twórcy.

  1. Celestian Tales: Old North - strona Kickstartera
  2. Celestian Tales: Old North – oficjalna strona gry
  3. Celestian Tales: Old North - pobierz prototyp