Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Celestian Tales: Old North (PC)

Celestian Tales: Old North PC

Opracowana przez indonezyjskie studio Ekuator Games gra RPG, wzorowana na klasycznych japońskich przedstawicielach gatunku, takich jak seria Suikoden. Akcję gry osadzono w uniwersum fantasy, które pada ofiarą inwazji barbarzyńców zza morza.

RPG | fantasy | turowe | indie | jRPG

PC Windows
Okładka Celestian Tales: Old North (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

11sierpnia2015

11sierpnia2015

Steam

Celestian Tales: Old North to gra RPG wzorowana na starych japońskich produkcjach z tego gatunku. Jest to debiutancki tytuł indonezyjskiego studia Ekuator Games.

Akcja osadzona została w uniwersum fantasy, w którym wydarzenia napędzane są wyłącznie przez decyzje zwykłych śmiertelników. Kampania rozgrywa się na przestrzeni trzech dekad, podczas których kierowane przez nas postacie dorastają i starzeją się, a odwiedzane ziemie oraz krainy ulegają ciągłym zmianom na podstawie podejmowanych przez gracza decyzji. Fabuła opowiada o inwazji wzorowanych na wikingach armiach najeźdźców, którzy przybywają zza morza na potężnych statkach, aby mordować, łupić i gwałcić. Rywalizujące ze sobą królestwa odkładają na bok dzielące je różnice i jednoczą siły, aby odeprzeć ataki nieprzyjaciół. Całe zamieszanie związane z wojną próbują jednocześnie wykorzystać pragnący przejąć władzę spiskowcy. Przygodę rozpoczynamy, kierując młodym giermkiem i jego pięcioma przyjaciółmi, którzy najpierw towarzyszą legendarnym bohaterom, a następnie, gdy mentorów przygniecie ciężar lat, zastępują herosów na placu boju. Kampania podejmuje ciężkie i dorosłe tematy oraz pozbawiona jest prostego podziału na dobro i zło.

Produkcja jest typowym przedstawicielem swojego gatunku. Podczas zabawy zajmujemy się więc eksplorowaniem świata, wypełnianiem misji, rozwijaniem bohaterów oraz walką z hordami przeciwników. Celestian Tales: Old North zainspirowane zostało starymi japońskimi RPG-ami, w tym zwłaszcza konsolową serią Suikoden, ale jednocześnie autorzy nie skopiowali ślepo klasycznych rozwiązań i unowocześnili formułę tego typu produkcji. Gra pozwala na pokierowanie drużyną złożoną z sześciu bohaterów. Każdy z nich posiada własne wątki fabularne, które płynnie integrują się z główną opowieścią. System walki rozgrywany jest w turach, a każde starcie wpływa w istotny sposób na przebieg historii. Przykładowo, unikając potyczek z rdzennymi mieszkańcami lasów, zwiększymy naszą reputację jako przyjaciela natury i ułatwimy sobie późniejsze negocjacje z przywódcami elfów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.8 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do Celestian Tales: Old North

Wymagania wiekowe Celestian Tales: Old North

12+

Wymagania sprzętowe Celestian Tales: Old North

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB Radeon HD 2600 XT lub lepsza
  • Windows 7/8
Celestian Tales: Old North – sukces Kickstartera gry RPG zainspirowanej cyklem Suikoden
Celestian Tales: Old North – sukces Kickstartera gry RPG zainspirowanej cyklem Suikoden

wiadomość16 marca 2014

Kickstarter gry Celestian Tales: Old North przekroczył wymagane minimum. Produkcja wzorowana jest na starych japońskich RPG-ach i zaoferuje kampanię, która swoim zakresem obejmie trzy dekady historii wojny między dwoma frakcjami.