Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 października 2010, 10:50

autor: Jiker

CD Projekt RED o sytuacji z grą Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Ostatnie zawirowania wokół CD Projektu zrodziły pytania o przyszłość firmy oraz produkcji opracowywanych przez studio CD Projekt RED. Na szczęście, z informacji ujawnionych przez producenta Tomasza Gopa redakcji serwisu Eurogamer wynika, że proces dewelopingu gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów w wersji na PC nie jest w żaden sposób zagrożony.

Ostatnie zawirowania wokół CD Projektu – związane bezpośrednio z nieoczekiwaną rezygnacją Michała Kicińskiego i Marcina Iwińskiego z pełnionych funkcji – zrodziły pytania o przyszłość firmy oraz produkcji opracowywanych przez studio CD Projekt RED. Na szczęście, z informacji ujawnionych przez producenta Tomasza Gopa redakcji serwisu Eurogamer wynika, że proces dewelopingu gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów w wersji na PC nie jest w żaden sposób zagrożony.

CD Projekt RED o sytuacji z grą Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - ilustracja #1

Według Gopa, prace nad drugą odsłoną przygód Geralta zostaną ukończone w odpowiednim terminie, dzięki czemu produkcja będzie mogła zadebiutować na rynku w marcu 2011 roku. Niestety, sytuacja z potencjalnymi edycjami konsolowymi jest zgoła odmienna. Mianowicie zdaniem Gopa aktualne szanse na ich publikację w terminie zbliżonym do daty premiery odsłony pecetowej są bardzo nikłe. Producent gry Wiedźmin 2 nie mógł niestety wyjawić żadnych dodatkowych szczegółów na ten temat. Szerszego komentarza nie doczekała się również poruszona przez redakcję Eurogamera kwestia ewentualnej publikacji wersji demonstracyjnej.

Z informacji przekazanych nam niedawno przez przedstawicieli firmy CD Projekt wynika, że na początku października studio CDP RED ukończyło prace nad wersją alpha gry. Oznacza to, że podstawowa linia fabularna jest już kompletna, a Wiedźmina 2 można już przejść w całości, wykonując główny wątek fabularny i większość misji pobocznych.