Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lipca 2018, 08:11

autor: Osti

CCP Games tworzy nowe gry na Unreal Engine 4

Firma CCP Games, twórcy EVE Online, poinformowała, że wszystkie przygotowywane przez tego wydawcę gry powstają na silniku graficznym Unreal Engine 4.

Firma CCP Games znana przede wszystkim z kosmicznego MMO EVE Online potwierdziła na swojej stronie internetowej, że przy produkcji wszystkich swoich niezapowiedzianych jeszcze tytułów skorzysta z silnika graficznego Unreal Engine 4. Zaufanie do tego narzędzia wynika przede wszystkim ze stabilności i wspierania dużej ilości platform.

Kosmiczne MMO EVE Online jest najgłośniejszym tytułem CCP Games. - CCP Games tworzy nowe gry na Unreal Engine 4 - wiadomość - 2018-07-29
Kosmiczne MMO EVE Online jest najgłośniejszym tytułem CCP Games.

Zespoły deweloperów pracujące na całym świecie pod szyldem CCP Games chwalą Unreal Engine również za łatwą obsługę i bogate możliwości implementacji dodatkowych modułów. Twórcy cenią sobie także dołączony do oprogramowania Unreal Editor, zapewniający liczne opcje oświetleniowe czy rozwiązania związane z renderowaniem tekstur. Edytor pozwala na wygodne tworzenie światów czy kształtowanie otoczenia.

Bing Xi, dyrektor do spraw rozwoju w studiu CCP Shanghai, zauważa, że wydawca pracował w oparciu o technologię stworzoną przez Epic przy wielu projektach, już od ponad 10 lat. Jednak jego zdaniem Unreal Engine w wersji 4.20 wprowadza mnóstwo usprawnień. Wśród nich wymienia między innymi narzędzie redukcji siatki ProxyLOD oraz odświeżony program Niagara, ułatwiający generowanie efektów wizualnych.

Być może CCP Games wkrótce ogłosi nowe tytuły. - CCP Games tworzy nowe gry na Unreal Engine 4 - wiadomość - 2018-07-29
Być może CCP Games wkrótce ogłosi nowe tytuły.

Trzymanie się produkcji gier na tym samym silniku z pewnością stanowi sporą zaletę dla deweloperów, którzy z każdym tytułem zyskują doświadczenie przydatne przy tworzeniu kolejnych gier. CCP zaufało w tej kwestii firmie Epic, podobnie jak kilku innych „wielkich graczy”, wśród których wymienić można choćby Microsoft, Nintendo, Sony czy Oculus.

James Dobrowski, producent nieogłoszonego jeszcze MMO akcji powstającego w londyńskim studiu CCP, również chwali Unreal Engine. Jego zdaniem Epic Games zapewnia wiele wsparcia dla deweloperów, co jest bardzo pomocne przy tworzeniu zarówno tytułów AAA, jak i gier typu indie.

Zaufanie twórców wzbudza także fakt, że Epic sam korzysta z własnego silnika podczas prac nad kolejnymi grami, takimi jak bijący rekordy popularności Fortnite.

CCP założone zostało w 1997 roku w Rejkiawiku na Islandii. Oprócz wspomnianego wcześniej EVE Online, firma ma w swoim portfolio głośne tytuły korzystające z technologii VR, takie jak Sparc, EVE: Valkyrie oraz EVE: Gunjack. Twórcy w kwietniu poinformowali jednak, że na ten moment zaprzestają prac nad grami VR, co spowodowane jest niewystarczająco rozwiniętym rynkiem.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.