Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 października 2013, 08:49

autor: luckie

Castlevania: Lords of Shadow - Mirror of Fate HD prawdopodobnie również na PC

Bardzo możliwe, że Castlevania: Lords of Shadow - Mirror of Fate HD ukaże się również na PC. Jeden z twórców gry opublikował fotkę, na której widać produkcję uruchomioną na laptopie.

Dave Cox ze studia Mercury Steam Entertainment opublikował na Twitterze zdjęcie przedstawiające grę Castlevania: Lords of Shadow - Mirror of Fate HD działającą na laptopie. Fotografię opatrzył bardzo wymownym komentarzem: „Bez komentarza :)”. Zobaczcie sami:

Czekamy na zapowiedź Castlevania: Lords of Shadow - Mirror of Fate HD na PC - Castlevania: Lords of Shadow - Mirror of Fate HD prawdopodobnie również na PC - wiadomość - 2013-10-10
Czekamy na zapowiedź Castlevania: Lords of Shadow - Mirror of Fate HD na PC

Choć powyższa fotka nie równa się oficjalnej zapowiedzi, w tym momencie wydaje się ona być jedynie kwestią czasu. Przypominamy, że Castlevania: Lords of Shadow - Mirror of Fate zadebiutowało na 3DS-ie na początku bieżącego roku. W sierpniu informowaliśmy o ogłoszeniu daty premiery wersji HD na konsole stacjonarne. Bardzo możliwe, że razem z nimi – to jest 31 października 2013 roku – lub zaraz potem, ukaże się wydanie pecetowe. Jak mówili twórcy, produkcja od początku tworzona była z myślą o wysokich rozdzielczościach, a dopiero później grafikę dostosowano do rozmiarów kilkucalowego ekranu przenośnego 3DS-a.

Castlevania to jeden z najpopularniejszych japońskich cyklów gier zręcznościowych, zapoczątkowany jeszcze w latach 80-tych. Stałym jego wydawcą jest firma Konami. Kilka ostatnich odsłon powstało w studiu Mercury Steam Entertainment – mowa o podserii Lords of Shadow, składającej się z trzech tytułów: Castlevania: Lords of Shadow, Castlevania: Lords of Shadow – Mirror of Fate w wersji zwykłej i HD oraz Castlevania: Lords of Shadow 2. Produkcja wymieniona na końcu ukaże się w lutym 2014 roku na PC, PlayStation 3 i Xboksie 360. Będzie to ostatnia gra z cyklu Castlevania od Mercury Steam Entertainment – kolejnymi odsłonami zajmie się jeszcze nieznany deweloper.

  1. Oficjalna strona gry Castlevania: Lords of Shadow - Mirror of Fate