Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 8 lipca 2017, 09:46

Castlevania - animowany serial Netflixa dostanie drugi sezon

Netflix udostępnił serial animowany Castlevania, oparty na kultowym cyklu gier firmy Konami. Od razu zapowiedziano powstanie drugiego sezonu, z większą liczbą odcinków niż w pierwszym.

W usłudze Netflix zadebiutował animowany serial Castlevania, będący adaptacją klasycznej marki firmy Konami. Pierwszy sezon składa się z czterech odcinków, po 23-25 minut każdy. Zgodnie z tradycjami serwisu, wszystkie epizody zostały udostępnione tego samego dnia.

Szefostwo Netflixa musi być zadowolone z serialu, gdyż w dniu jego premiery poinformowano, że powstanie drugi sezon. Co więcej, liczba odcinków w nim zostanie zwiększona do ośmiu. Nie podano daty premiery, ale najprawdopodobniej nastąpi ona w przyszłym roku.

Castlevania  - animowany serial Netflixa dostanie drugi sezon - ilustracja #1

Zapowiedź drugiego sezonu cieszy tym bardziej, że pierwsze recenzje animowanej Castlevanii są całkiem pozytywne. Dobrze wróży to na przyszłość kreskówkowej adaptacji marki Assassin’s Creed, którą opracuje ten sam zespół, także dla Netflixa.

Przypomnijmy, że animowana Castlevania bazuje na grze Castlevania III: Dracula's Curse, wydanej w 1989 roku na 8-bitową konsolę Nintendo Entertainment System. Serial opowiada historię łowcy wampirów imieniem Trevor Belmont, będącego ostatnim ze swojego klanu. Na jego barki spada zadanie uratowania Europy Wschodniej, której zagraża sam Drakula.

Za scenariusz odpowiadał Warren Ellis, czyli legendarny twórca komiksowy, mający na koncie m.in. serie Transmetropolitan oraz Authority. Natomiast producentem kreskówki był Adi Shankar.

  1. Oficjalna strona serialu