Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 maja 2019, 08:30

Capcom tworzy nowe gry na RE Engine. Silnik jest gotowy na next-geny

Firma Capcom poinformowała, że w produkcji znajduje się kilka niezapowiedzianych projektów powstających na silniku RE Engine, który mogliśmy zobaczyć m.in. w Resident Evil 2 i Devil May Cry 5. Ponadto wydawca zapewnił, że technologia jest przystosowana do potrzeb następnej generacji konsol.

RE Engine mogliśmy podziwiać m.in. w tegorocznym Resident Evil 2 - Capcom tworzy nowe gry na RE Engine. Silnik jest gotowy na next-geny - wiadomość - 2019-05-18
RE Engine mogliśmy podziwiać m.in. w tegorocznym Resident Evil 2
GRY WYKORZYSTUJĄCE RE ENGINE:
  1. Resident Evil VII: Biohazard,
  2. Resident Evil 2,
  3. Devil May Cry 5.

Firma Capcom opublikowała niedawno sprawozdanie finansowe za miniony rok rozliczeniowy. Kilka dni później wypuszczono dodatkowy dokument z odpowiedziami na pytania inwestorów, w którym znalazło się kilka intrygujących informacji na temat przyszłych planów wydawcy.

Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że Capcom pracuje nad kilkoma nowymi projektami wykorzystującymi tzw. RE Engine. Technologię tę opracowano z myślą o Resident Evil VII: Biohazard, a potem mogliśmy ją podziwiać w grach Resident Evil 2 oraz Devil May Cry 5.

Niestety, Capcom nie zdradził żadnych informacji na temat tych projektów. Warto jednak przypomnieć niedawne plotki, według których w planach jest remake Resident Evil 3 oraz kolejna odsłona cyklu w postaci Resident Evil 8. Oba tytuły wydają się oczywistymi kandydatami na produkcje korzystające z RE Engine.

Wydawca poinformował również, że technologię tę opracowano tak, aby można było ją w przyszłości łatwo ulepszać. Dlatego RE Engine jest gotowe na następną generację konsol. Możemy się więc spodziewać, że kolejne produkcje korzystające z tego silnika ukażą się na następców Xboksa One i PlayStation 4.

Firma Capcom podkreśliła również, że spodziewa się, iż w tym roku nadal bardzo dobrze sprzedawać się będzie Monster Hunter: World, w czym wydatnie ma pomóc premiera dużego płatnego dodatku Iceborne.

Rozszerzenie jest jedyną dużą premierą, jaką Capcom ma zaplanowaną na resztę tego roku. Wydawca uspokaja jednak inwestorów, że dzięki dystrybucji cyfrowej jego gry sprzedają się dobrze przez lata, więc firma może sobie pozwolić na dłuższe cykle produkcyjne, które wymagane są, aby zapewnić odpowiednią jakość.

  1. Oficjalna strona firmy Capcom
  2. Recenzja gry Resident Evil 2 – więcej niż remake
  3. Resident Evil 2 - poradnik do gry
  4. Recenzja gry Devil May Cry 5 – diabeł będzie zadowolony
  5. Devil May Cry 5 - poradnik do gry