Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lipca 2021, 12:41

autor: Entelarmer

Zapowiedź Call of Duty: Vanguard może nastąpić już wkrótce

Coraz więcej doniesień wskazuje na zbliżającą się zapowiedź tegorocznej odsłony serii Call of Duty. Tom Henderson podał nawet przybliżony termin, w którym powinniśmy się spodziewać ujawnienia CoD: Vanguard.

Najważniejsze informacje:
  1. Tom Henderson uważa, że za miesiąc możemy otrzymać zapowiedź nowego Call of Duty;
  2. według insidera jest bardzo prawdopodobne, iż CoD: Vanguard / Slipstream zostanie ujawnione poprzez wydarzenie w Call of Duty: Warzone jeszcze przed rozpoczęciem targów gamescom 2021, na których być może zobaczymy obszerniejsze materiały z gry.

Od wielu miesięcy insider Tom Henderson twierdzi, że nowe Call of Duty zostanie ujawnione „w połowie roku”. Teraz znany z wielu wiarygodnych doniesień informator sprecyzował, że zapowiedzi CoD: Vanguard (albo CoD: Slipstream, bo i taka nazwa pojawiła się w przeciekach) powinniśmy się spodziewać pod koniec sierpnia. Henderson podaje nawet nieco bardziej przybliżony termin: okres od 18 do 25 sierpnia.

Insider przyznaje, że od dawna nie otrzymał żadnych nowych informacji na temat terminu ogłoszenia tegorocznego CoD-a w najbliższym czasie. Niemniej wiele wskazuje na taką ewentualność. Vanguard ma ukazać się w tym roku, zapewne w październiku lub listopadzie, jak większość głównych odsłon serii. Activision stanowczo nie będzie czekać do ostatniej chwili z zapowiedzią, zwłaszcza że Electronic Arts już ruszyło z kampanią marketingową Battlefielda 2042.

Oczywiście nie jest to dowód sam w sobie, ale wiele doniesień zdaje się potwierdzać, że takie są plany Activision. W kwietniu dataminer Zesty zauważył, że twórcy Warzone ponownie wzięli się do pracy nad wydarzeniem oznaczonym w plikach gry jako „x2” i mającym uwzględniać pociąg pancerny oraz „zasadzki”. Internauta zwrócił uwagę, że rok temu w Warzone ujawniono CoD: Black Ops – Cold War w ramach wydarzenia opisanego w danych jako „x1”, i sugerował, iż tak samo może zostać zapowiedziana nowa gra z cyklu. Kolejny, piąty już sezon w darmowej odsłonie Call of Duty zapewne rozpocznie się niedługo po zakończeniu obecnego, co nastąpi 9 sierpnia. Wydaje się prawdopodobne, że Activision może ponownie ujawnić następną część serii w ramach eventu poprzedzającego Season 5 w Warzone. Tak twierdził m.in. serwis Video Games Chronicle.

W następnych miesiącach pojawiło się więcej przecieków. W czerwcu odkryto zastępcze linijki kodu oraz grafiki powiązane z opcją zakupu nowego Call of Duty, a kolejne doniesienia zdawały się potwierdzać osadzenie akcji gry w czasach II wojny światowej. Wreszcie – na co zwrócił uwagę Tom Henderson – organizatorzy targów gamescom 2021 ujawnili, że Activision będzie jednym z uczestników tegorocznej edycji wydarzenia. Pamiętajmy, że rok temu najpierw otrzymaliśmy teasery Black Ops: Cold War w Warzone, a pełnoprawny zwiastun z pokazem rozgrywki pojawił się tuż przed rozpoczęciem gamescomu. Być może tym razem wydawca pokaże nową odsłonę na samych targach, po wcześniejszym ujawnieniu jej w ramach eventu w grze. Stąd właśnie przypuszczenie Hendersona, że zapowiedź Vanguarda pojawi się pomiędzy 18 a 25 sierpnia.

Jak zwykle przypominamy, by ostrożnie podchodzić do nieoficjalnych informacji, nawet jeśli pochodzą ze względnie wiarygodnych źródeł. Na razie ani Activision, ani żadne ze studiów rozwijających serię Call of Duty nie ujawniło nic na temat terminu zapowiedzi nowej części cyklu.

  1. Oficjalna strona serii Call of Duty