Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lipca 2021, 18:17

Wyciekł tytuł nowego Call of Duty; seria może powrócić do II wojny światowej

Do sieci właśnie wyciekł tytuł nowego Call of Duty. Kolejna odsłona serii ma nosić miano Slipstream, a wygląd logo może zdradzać okres, w którym osadzona będzie akcja.

W SKRÓCIE:
  • W sieci pojawiło się logo nadchodzącego Call of Duty.
  • Według przecieku, nowa gra będzie nosić podtytuł Slipstream.
  • Jego stylistyka przywodzi na myśl okres II wojny światowej, co łączy się z wcześniejszymi plotkami.

O nadchodzącym Call of Duty nadal nie wiemy zbyt wiele. Oficjalnie zdradzono jedynie, że za produkcję odpowiada studio Sledgehammer Games. W sieci krąży jednak wiele plotek na temat okresu, w jakim osadzona będzie gra. Większość źródeł podawała również podtytuł produkcji, którym miał być Vanguard. Wygląda na to, że była to fałszywa informacja lub jedynie tymczasowa nazwa.

Według najnowszych plotek, nadchodzące Call of Duty ma bowiem nosić miano Slipstream. Wiadomość tę podał Tom Henderson, czyli znany informator, który odpowiada za wiele przecieków dotyczących tej serii strzelanek. Warto zaznaczyć, że istnieje możliwość, iż jest to jedynie nazwa kodowa. W swoim poście Henderson udostępnił jednak także logo produkcji, które zamieszczone było przez pewien czas w serwisie Battle.net, co zmniejsza prawdopodobieństwo takiego scenariusza. Leaker zauważył przy tym, że stylistyka grafiki przywodzi na myśl okres II wojny światowej.

Byłoby to zgodne z wcześniejszymi przeciekami, które również wskazywały na okres ostatniego globalnego konfliktu jako scenerię nowego Call of Duty. Być może pojawienie się gry w Battle.net oznacza, że niedługo zostanie ona ujawniona światu. Ruch tego rodzaju mógłby w końcu zanegować plotki o problemach, jakie mają otaczać grę. Pozostaje nam więc jedynie cierpliwie czekać.