Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lipca 2021, 17:25

Songs of Conquest - twórcy spadkobiercy Heroes 2 prezentują piękną mapę

Twórcy Songs of Conquest, czyli obiecującej strategii inspirowanej serią Heroes of Might and Magic, wyjawili, na jakim etapie prac się znajdują. Zdradzili, jakie elementy wymagają poprawek, i pokazali piękną mapę jednej z obecnych w grze krain.

W SKRÓCIE:
  • Twórcy Songs of Conquest zdradzili, w jakim stanie jest produkowana przez nich gra.
  • Tytuł nadal wymaga poprawek AI, modyfikacji interfejsu oraz zaprojektowania kolejnych modeli postaci i budynków.
  • Zaprezentowano także mapę krainy, którą zwiedzimy w ramach jednej z kilku kampanii.

Songs of Conquest to nadchodząca strategia turowa inspirowana takimi hitami jak kultowe Heroes of Might and Magic 2. Zwiastun produkcji zaprezentowany został podczas tegorocznego E3 i szybko zdobyła ona serca graczy swoją piękną grafiką oraz znajomym gameplayem. Skala zainteresowania zaskoczyła nawet samych twórców, którzy poinformowali o tym we wpisie na swojej stronie. Oprócz tego zdradzili również, jak postępują prace nad tytułem.

Deweloperzy nie ukrywają, że Songs of Conquest nie jest na razie bliskie ukończenia. Aktualnie studio Lavapotion pracuje między innymi nad udoskonalaniem AI. Obecnie nie spełnia ono bowiem wymagań, jakie są przed nim stawiane. Jego prostota nie pozwala na odpowiednie przetestowanie mechanik występujących w produkcji. Z pomocą przyszły jednak zamknięte testy wersji Alpha. 100 graczy zostało wybranych w celu sprawdzenia, w jakim stanie jest Songs of Conquest poprzez rozgrywkę w trybie wieloosobowym.

Mapa kampanii Arleonu, czyli jednego z wątków fabularnych w grze

Twórcy cały czas pracują również nad interfejsem. Menu oraz skróty klawiszowe nadal ulegają zmianom, tak by były jak najbardziej intuicyjne. Dopracowywane są również efekty wizualne. Deweloperzy zaprezentowali między innymi proces rozbudowy miasta oraz jeden z czarów, których będziemy mogli użyć w walce. Twórcy nadal nie ukończyli jednak projektowania budynków i jednostek niektórych z frakcji, jakie zobaczymy w grze.

Lavapotion udostępniło również piękną mapę przedstawiającą rozległą krainę. Jest ona związana z kampanią Arleonu, czyli jednym z kilku wątków fabularnych, jakie zaoferuje nam Songs of Conquest. Zaznaczono jednak, że nadal może się ona zmienić.

Na koniec twórcy zdradzili, że musimy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ w najbliższym czasie nie otrzymamy żadnych nowych informacji na temat gry. Jak sami przyznali, zamierzają w pełni skorzystać z krótkiego szwedzkiego lata. Na kolejne szczegóły dotyczące produkcji przyjdzie nam więc czekać do jesieni.

Premiera Songs of Conquest przewidziana jest na początek 2022 roku. Strategia pojawi się jedynie na PC. Dostępna będzie na platformach GOG, Steam oraz Epic Games Store.

Przemysław Dygas

Przemysław Dygas

Na GRYOnline.pl opublikował masę newsów, nieco recenzji oraz trochę felietonów. Obecnie prowadzi serwis Cooldown.pl oraz pełni funkcję młodszego specjalisty SEO. Pierwsze dziennikarskie teksty publikował jeszcze na prywatnym blogu; później zajął się pisaniem na poważnie, gdy jego newsy i recenzje trafiły na nieistniejący już portal filmowy. W wolnym czasie stara się nadążać za premierami nowych strategii i RPG-ów, o ile nie powtarza po raz enty Pillars of Eternity lub Mass Effecta. Lubi też kinematografię i stara się przynajmniej raz w miesiącu odwiedzać pobliskie kino, by być na bieżąco z interesującymi go filmami.

więcej