Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lipca 2013, 09:48

autor: qjin

Call of Duty: Modern Warfare 4 zachwyci fotorealistyczną grafiką?

W sieci pojawił się kolejny przeciek sugerujący, że trwają prace nad czwartą odsłoną podserii Call of Duty: Modern Warfare. Za tytuł jakoby odpowiada studio Sledgehammer Games, a gra ma zaoferować fotorealistyczną oprawę wizualną. Pozwala to wysnuć wniosek, że doczekamy się produkcji przygotowywanej od początku na nową generację konsol.

Modern Warfare 4 zaoferuje w pełni „next-genową” szatę graficzną? Tak wygląda trzecia część podserii, a jak będzie prezentować się „czwórka”? - Call of Duty: Modern Warfare 4 zachwyci fotorealistyczną grafiką?  - wiadomość - 2013-07-18
Modern Warfare 4 zaoferuje w pełni „next-genową” szatę graficzną? Tak wygląda trzecia część podserii, a jak będzie prezentować się „czwórka”?
Call of Duty – kolejne odsłony:
  • Infinity Ward – Call of Duty: Ghosts (2013)
  • Sledgehammer Games – Call of Duty: Modern Warfare 4 (2014)
  • Treyarch – tworzy albo kolejnego Black Opsa, albo szykuje początek nowej podserii (2015). Jest też trzecia opcja: wspomaga swoim doświadczeniem studio Sledgehammer w pracach nad MW4

Na forum internetowym Playst4tion opublikowano wpis z CV udostępnionego przez jednego z pracowników studia Sledgehammer Games w serwisie Linkedln. Według znajdujących się tam informacji, Robert Valdivia, starszy grafik wspomnianego zespołu, pracuje aktualnie nad kolejną grą z podserii Call of Duty: Modern Warfare (4). Producent odpowiedzialny jest za przygotowywanie fotorealistycznych efektów specjalnych. Czyżby kolejna odsłona popularnego cyklu strzelanin wojennych była – w przeciwieństwie do Ghosts – tytułem od początku tworzonym pod konsole nowej generacji?

Wpis CV starszego grafika ze studia Sledgehammer Games
Wpis CV starszego grafika ze studia Sledgehammer Games

Zapowiedziane na ten rok Call of Duty: Ghosts zaoferuje raczej dość kompromisową oprawę graficzną, którą wygeneruje usprawniony, a nie całkowicie nowy silnik. Zmiany wprowadzono, ale tytuł nie był tworzony od podstaw na sprzęt nowej generacji – przypomnijny, że zadebiutuje on także na konsolach Xbox 360, PlayStation 3 oraz Wii U. Możliwe, że dopiero Modern Warfare 4 pokaże przełom, jakiego oczekuje wielu graczy po grach skierowanych na urządzenia nowej generacji koncernów Microsoft i Sony.

Wygląda na to, że Modern Warfare nie zakończy się na trzeciej odsłonie - Call of Duty: Modern Warfare 4 zachwyci fotorealistyczną grafiką?  - wiadomość - 2013-07-18
Wygląda na to, że Modern Warfare nie zakończy się na trzeciej odsłonie

To, że trwają obecnie równoległe prace nad kolejną odsłoną serii Call of Duty, nie powinno dziwić – od kilku lat na przemian wydawane są gry studiów Infinity Ward (Modern Warfare, Ghosts) oraz Treyarch (World at War, Black Ops). Nie ma również wątpliwości, ż powstaje kolejne MW, gdyż już w zeszłym roku zaczęły wypływać informacje o tym projekcie. Można zacząć zastanawiać się, kto odpowiada za jaką część cyklu. Skoro wiemy, nad czym pracuje Infinity Ward, to istnieją duże szanse, że Sledgehammer Games, które współpracowało przy Modern Warfare 3, zdobyło na tyle duże zaufanie koncernu Activision, iż ten dał mu możliwość wykazania się. Chyba że ekipa z Treyarch nie zajmuje się kolejnym Black Opsem lub jakąkolwiek inną odsłoną, tylko dla odmiany współpracuje przy następnym Modern Warfare. Jest to również wielce prawdopodobne, biorąc pod uwagę, że Infinity Ward rozpoczęło nową podserię, którą zapewne wydawca zechce kontynuować.

Studio Infinity Ward pracuje aktualnie nad Ghosts, więc najwidoczniej kto inny przejął podserię Modern Warfare - Call of Duty: Modern Warfare 4 zachwyci fotorealistyczną grafiką?  - wiadomość - 2013-07-18
Studio Infinity Ward pracuje aktualnie nad Ghosts, więc najwidoczniej kto inny przejął podserię Modern Warfare

Kolejna część Call of Duty, o podtytule Ghosts, zadebiutuje w listopadzie 2013 roku na PC oraz konsolach PlayStation 3 i 4, Xbox 360 i One, a także Wii U. Modern Warfare 4 należy spodziewać się najwcześniej pod koniec 2014 roku.