Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 września 2013, 09:28

autor: Draug

Call of Duty: Ghosts tegorocznym rekordzistą pod względem liczby pre-orderów?

Zdaniem przedstawiciela sklepu GameStop Call of Duty: Ghosts, najnowszy FPS studia Infinity Ward, jest na prostej drodze do wyprzedzenia w tym roku wszystkich konkurentów, jeśli chodzi o liczbę zamówień przedpremierowych.

Firma Activision przygotowała specjalną ofertę, pozwalającą zakupić taniej najnowszą płytę Eminema w placówkach sklepu GameStop przy okazji premiery Call of Duty: Ghosts. W wydanym z tej okazji oświadczeniu prasowym znalazła się interesująca opinia przedstawiciela rzeczonego sklepu, według którego kolejna odsłona tego popularnego cyklu FPS-ów jest na najlepszej drodze do zdobycia tytułu gry mogącej pochwalić się największą liczbą zamówień przedpremierowych w tym roku.

Czyżby “Duchy” kryły w zanadrzu jakąś tajną broń, która pozwoli im pokonać GTA V? - Call of Duty: Ghosts tegorocznym rekordzistą pod względem liczby pre-orderów? - wiadomość - 2013-09-10
Czyżby “Duchy” kryły w zanadrzu jakąś tajną broń, która pozwoli im pokonać GTA V?

”Call of Duty to kolos sektora rozrywki i fenomen kultury” – powiedział Bob Puzon, starszy wiceprezes ds. handlu. – „Jesteśmy podekscytowani zbliżającą się premierą nowej części tej słynnej serii. Nie możemy doczekać się listopadowej światowej premiery tej świetnej gry, która jest na drodze do zdobycia miana najczęściej zamawianego przedpremierowo tytułu bieżącego roku.”

Z pewnością nie można odmówić popularności cyklowi Call of Duty, lecz słowa Boba Puzona mogą być zaskakujące. Jednym z konkurentów FPS-a studia Infinity Ward jest w tym roku Grand Theft Auto V, które, jak donosiliśmy zaledwie wczoraj, może pochwalić się liczbą ponad 2,5 miliona pre-orderów, a do tego szykuje się do detronizacji Call of Duty: Black Ops II na polu największej growej premiery w historii branży.

W wielki sukces nowej odsłony słynnej serii FPS-ów tym trudniej uwierzyć, że jeszcze kilka tygodni temu jej wydawca, firma Activision, donosił, że liczba pre-orderów Ghosts jest znacznie mniejsza niż w przypadku Black Ops II. Jest to spowodowane premierą konsol nowej generacji, która sprawia, że gracze nie są pewni tego, na jakiej platformie sprzętowej będą grać, i dlatego wstrzymują się z zamawianiem gier.

Premiera najnowszej odsłony Call of Duty: Ghosts nastąpi 5 listopada. - Call of Duty: Ghosts tegorocznym rekordzistą pod względem liczby pre-orderów? - wiadomość - 2013-09-10
Premiera najnowszej odsłony Call of Duty: Ghosts nastąpi 5 listopada.

Dzieło studia Infinity Ward trafi na rynek 5 listopada bieżącego roku – tego dnia zagrają posiadacze pecetów, Xboksa 360, PlayStation 3 oraz Wii U. Natomiast w dalszej części tego samego miesiąca produkcji doczekają się również nabywcy konsol nowej generacji, dla których Call of Duty: Ghosts będzie tytułem startowym. Oznacza to, że na konsolę Sony w Europie gra ukaże się 29 listopada, a na Xboksa One tydzień wcześniej, lecz tylko w trzynastu krajach na całym świecie, które wstępnie otrzymają nowe urządzenie Microsoftu.