Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 października 2012, 20:10

autor: Ender

Call of Duty: Elite za darmo w Call of Duty: Black Ops II

Większość przywilejów wynikających z wykupienia płatnego dostępu do usługi Call of Duty: Elite zostanie udostępniona za darmo wszystkim posiadaczom Call of Duty: Black Ops II. Za sprawą zmian wprowadzonych do polityki dotyczącej usługi, zestawy nowych DLC ponownie będą sprzedawane jedynie oddzielnie lub w formie season pass.

Call of Duty Elite za darmo w Call of Duty: Black Ops II - ilustracja #1

Usługa Call of Duty: Elite wprowadzona w zeszłym roku okazała się ogromnym sukcesem, przyciągając miliony graczy. Po wykupieniu abonamentu, otrzymywali oni wcześniejszy dostęp do nowych zestawów map dla Call of Duty: Modern Warfare 3, a także wielu opcji społecznościowych i bonusów, takich jak dedykowane programy telewizyjne. Po uruchomieniu Elite, Activision dało do zrozumienia, że usługa nie zniknie po wydaniu ostatnich dodatków dla Modern Warfare 3 i zostanie rozszerzona na kolejne odsłony obecnie najpopularniejszego cyklu FPS-ów. Producent ujawnił, że większość możliwości jakie daje Elite, które były do tej pory dostępne jedynie subskrybentom, zostanie udostępniona za darmo wszystkim graczom nabywającym Call of Duty: Black Ops II. Co więcej, twórcy obiecują rozszerzenie możliwości związanych z tworzeniem i zarządzaniem klanami, modyfikacje klas, nowe listy rankingowe, a także nowe wersje aplikacji, pozwalających nam na dostęp do profilu z poziomu telefonów czy tabletów.

Do wirtualnych sklepów powróci season pass, pozwalający na zakup z góry wszystkich nowych DLC, które systematycznie będą się ukazywać w przeciągu ok. 8 miesięcy od debiutu gry w sklepach. Cena „przepustki” została ustalona na 49,95 dolarów (ok. 150 zł) lub 4000 punktów Microsoftu. Paczki DLC nadal kupimy też oddzielnie w czterech pojedynczych zestawach, z których każdy kosztować ma 15 dolarów (ok. 45 zł). Poza typowymi multiplayerowymi mapami, zawierać będą również nową zawartość dla trybu zombie.

Niestety, nieco gorsze wieści płyną dla osób, które zdecydują się na zakup Black Ops II w wersji na komputery PC lub Wii U. Call of Duty: Elite na obu platformach na pewno nie zostanie uruchomione w dniu premiery gry. Szef działu wydawniczego Activison, Eric Hirshberg, stwierdził, że jego firma przygląda się w tej chwili możliwości włączenia usługi na pecetach i Wii U. Co więcej, niewykluczone, że gracze, którzy zdecydują się na zabawę z konsolą Nintendo zostaną także pozbawieni możliwości zakupu season pass i DLC. Producent gry stwierdził, że Wii U jest nową platformą i potrzebuje więcej czasu na przygotowanie odpowiednich umów z japońskim koncernem.

Call of Duty: Black Ops II w wersji na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3 trafi na sklepowe półki 13 listopada. Europejska wersja gry na konsolę Wii U ukaże się natomiast 30 listopada.

  1. Graliśmy w Black Ops II - Call of Duty dopieszczone jak nigdy!
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.