Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 sierpnia 2016, 13:53

Call of Duty: Black Ops III – pojedyncze DLC niedostępne na Steamie

Firma Activision zablokowała możliwość zakupu pojedynczych dodatków do Call of Duty: Black Ops III na Steamie. Oznacza to, że jedyną opcją na nabycie DLC do ostatniego Call of Duty na PC jest zaopatrzenie się w zawierającą wszystkie cztery rozszerzenia przepustkę sezonową.

Dwa tni temu na PC odbyła się premiera dodatku Descent – trzeciego oficjalnego rozszerzenia do Call of Duty: Black Ops III, w którym znajdziemy cztery nowe mapy do rozgrywki wieloosobowej oraz dodatkową misję w kooperacji (tę z olbrzymimi smokami, o której głośno było pod koniec czerwca). Mamy jednak złą wiadomość dla wszystkich zainteresowanych zakupem Descent na komputerach osobistych – Steam zablokował możliwość osobnego nabycia tego i pozostałych DLC do ostatniego Black Opsa.

Do Call of Duty: Black Ops III pojawiły się jak dotąd trzy oficjalne dodatki DLC. - Call of Duty: Black Ops III – pojedyncze DLC niedostępne na Steamie  - wiadomość - 2016-08-15
Do Call of Duty: Black Ops III pojawiły się jak dotąd trzy oficjalne dodatki DLC.

Co to oznacza? W skrócie – wszystko albo nic. W tym momencie jedyną opcją na kupienie DLC do Call of Duty: Black Ops III na PC jest zaopatrzenie się w pełną Przepustkę Sezonową, w skład której wchodzą wszystkie cztery dodatki, w tym jeden wciąż niezapowiedziany. Cena Season Passa na Steamie wynosi około 213 złotych (49,99 euro), natomiast pojedyncze rozszerzenie kosztowałoby najprawdopodobniej 64 złote (14,99 euro) – a przynajmniej na tyle wycenione były poprzednie dwa DLC, które jeszcze do niedawna można było kupić osobno. Na stronie gry na Steamie pojawiło się nawet specjalne oświadczenie na ten temat:

Poszczególne pakiety map nie są już sprzedawane oddzielnie w wersji PC. Musisz kupić Karnet Sezonowy, aby uzyskać dostęp do pakietów map DLC. Jeżeli wcześniej kupiłeś DLC 1 i/lub DLC 2, będziesz mógł kupić Karnet Sezonowy w obniżonej cenie. Ta obniżka zostanie zwrócona w postaci kuponu Steam. Będzie widoczna, kiedy zalogujesz się do swojego konta Steam i dodasz Karnet Sezonowy do swojego koszyka.

Pocieszającą wiadomością jest fakt, że osoby mające poprzednie DLC otrzymają zniżkę na zakup Przepustki Sezonowej. Z oświadczenia wynika jednak, iż nie jest to tradycyjna promocja obniżająca koszt czy zwyczajny zwrot pieniędzy, a forma prezentu w postaci kuponów Steam. Warto zauważyć, że zarówno w przypadku PlayStation 4 jak i Xboksa One, nic nie uległo zmianie – dodatki na konsolach można nadal kupić osobno. Z pewnością postawa Activision Blizzard jest zastanawiająca, zwłaszcza jeśli porównamy ją z firmą Electronic Arts, która w ostatnim czasie rozdaje dodatki do ostatnich odsłon cyklu Battlefield i to za darmo.

Call of Duty: Black Ops III – pojedyncze DLC niedostępne na Steamie  - ilustracja #3

Call of Duty: Black Ops III to najnowsza część bestsellerowego cyklu strzelanek wydawanych przez firmę Activision. Za produkcję odpowiada studio Treyarch, odpowiedzialne także za poprzednie odsłony serii Black Ops. W grze znajdziemy tryb dla pojedynczego gracza, tradycyjny multiplayer oraz misje w trybie kooperacji. Do tej pory Black Ops III doczekał się trzech dodatków DLC: Awakening, Eclipse oraz Descent.