Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 czerwca 2016, 10:34

Czas na smoki w Call of Duty: Black Ops III - zapowiedź DLC Descent

W sieci pojawił się zwiastun najnowszego DLC do Call of Duty: Black Ops III. Trzeci z kolei dodatek nazwano Descent i, podobnie jak inne rozszerzenia, zaoferuje on cztery nowe mapy do trybu wieloosobowego oraz jeden rozdział minikampanii zombie. Premiera dodatku nastąpi 12 lipca na PS4 i ok. miesiąc później na PC i XOne

Call of Duty: Black Ops III to aktualnie najpopularniejsza gra tej bestsellerowej serii. W tym momencie popularny BO3 (skrót od Black Ops III) zajmuje 55. miejsce w rankingu popularności platformy Steam i jest najwyżej uplasowaną częścią cyklu. Być może dzięki nadciągajacej premierze kolejnego dodatku DLC – Descent - ostatnia część Call of Duty będzie w stanie jeszcze awansować, zwłaszcza że oprócz nowych map twórcy szykują dla nas także… olbrzymie smoki.

Wzorem poprzednich DLC do Call of Duty: Black Ops III, Descent dodaje cztery mapy do trybu multiplayer oraz jeden rozdział minikampanii zombie. - Przyszedł czas na smoki w Call of Duty - wiadomość - 2016-06-29
Wzorem poprzednich DLC do Call of Duty: Black Ops III, Descent dodaje cztery mapy do trybu multiplayer oraz jeden rozdział minikampanii zombie.

Tradycją dodatków DLC do Call of Duty stały się nowe mapy do rozgrywki wieloosobowej. Nie inaczej jest w przypadku Descent – w tym DLC zostaną dodane następujące lokacje:

  • Empire – inspirowana klasyczną areną Raid, znaną z Black Ops II,
  • Cryogen – izolowane więzienie zlokalizownae na Morzu Martwym,
  • Berserk – średniej wielkości mapa osadzona w średniowiecznej wiosce wikingów,
  • Rumble – gdzie gracze będą mogli walczyć na stadionie wśród wielkich robotów i mechów.

Ostatnim elementem dodatku jest oczywiście misja specjalna w kampanii zombie, nazwana Gorod Krovi. Gracze powalczą w niej z armią zmechanizowanych nieumarłych, mogących liczyć na wsparcie z powietrza. Jeśli jednak myślicie, że będą to bombowce czy helikoptery to się grubo mylicie – Treyarch postawił tutaj na wielkie smoki niczym z The Elder Scrolls V: Skyrim. Według twórców, misja ta ma być najbardziej ekscytującą spośród wszystkich dotychczasowych rozdziałów tej minikampanii.

Wzorem poprzednich dodatków do BO3, Descent zadebiutuje najpierw na konsoli PlayStation 4. Data premiery na sprzęcie Sony ustalona jest na 12 lipca 2016 roku. Edycje na Xboksa One oraz PC pojawią się najprawdopodobniej miesiąc później – czyli w okolicach 12 sierpnia. Dodatek kupimy oddzielnie za około 60 złotych lub otrzymamy w ramach przepustki sezonowej (koszt jej nabycia to około 200 złotych). Ponadto na konsoli PS4 ruszyła już możliwość zakupu Descent w przedsprzedaży, a wszystkie osoby, które zdecydują się to zrobić, otrzymają specjalny motyw z misji Gorod Krovi.