Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2024, 10:46

autor: Maciej Gaffke

Call of Duty: Black Ops 6 ma umożliwić ruchy, których nie powstydziłby się Max Payne. To może być najbardziej dynamiczna część serii od dawna

W sieci pojawiły się nowe niepotwierdzone informacje na temat Call of Duty: Black Ops 6. Uznany informator ujawnił mechanikę, która ma rzekomo być częścią nadchodzącej strzelanki.

Źródło fot. Treyarch.
i

Studio Treyarch aktualnie pracuje nad Call of Duty: Black Ops 6, które będze najnowszą odsłoną hitowej (pod)serii. Twórcy mają w niej zastosować nowe rozwiązanie – przynajmniej tak głoszą świeże doniesienia, zaserwowane nam przez informatora specjalizującego się w tematach związanych z Call of Duty.

Pochodzą one od użytkownika serwisu X posługującego się pseudonimem BobNetworkUK. Zamieścił on bardzo interesujące wieści, dołączając do nich krótki filmik.

Według niego deweloperzy mają wprowadzić w Black Ops 6 tzw. „omnidirectional movement”. Owa mechanika jakoby pozwoli graczom płynnie poruszać się we wszystkich kierunkach, podczas takich czynności jak bieg, rzucanie się czy ślizg, który powróciłby w „szóstce”.

Cały system ma być zbliżony do rozwiązania zastosowanego w serii Max Payne. Przypomnijmy, że w produkcjach studiów Remedy Entertainment („jedynka” i „dwójka”) oraz Rockstar Games („trójka”) mogliśmy rzucić się naszym bohaterem na boki, w przód lub do tyłu, jednocześnie strzelając (i spowalniając upływ czasu, czego z pewnością nie uświadczymy w CoD).

Jeśli owe informacje się potwierdzą, Black Ops 6 może okazać się najbardziej dynamiczną częścią cyklu od dawna. Na razie nie wiemy, kiedy dokładnie zadebiutuje omawiana gra. Na pewno trafi ona do sprzedaży w 2024 roku i będzie dostępna w abonamencie PC/Xbox Game Pass w dniu premiery.

Dodajmy na koniec, że już jutro (tj. 9 czerwca) podczas Xbox Games Showcase odbędzie się oficjalna zapowiedź Call of Duty: Black Ops 6 – prawdopodobnie poznamy wówczas datę debiutu produkcji. Zaraz po tym wydarzeniu ruszy również prezentacja Black Ops 6 Direct.

  1. Call of Duty: Black Ops 6 – oficjalna strona gry

Maciej Gaffke

Maciej Gaffke

W GRYOnline.pl zajmuje się głównie newsowaniem. Ukończył filologię polską (I stopień) oraz krajoznawstwo i turystykę historyczną (II stopień) na Uniwersytecie Gdańskim, co wiążę się z jego innymi, „pozagrowymi” zainteresowaniami – historią, książkami, podróżami. Jeśli zaś chodzi o same gry wideo – kiedyś wielbiciel FPS-ów, teraz nawrócony na przygodowe gry akcji. Poza tym interesuje się też bijatykami (szczególnie Mortal Kombat), RPG-ami oraz wszystkimi tytułami nastawionymi na pojedynczego gracza. Od czasu do czasu lubi również pograć w tenisa, siatkówkę czy piłkę nożną. Dumny mieszkaniec Pomorza i Pucka.

więcej