Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 sierpnia 2014, 13:35

autor: Michał "Meehow" Jodłowski

Call of Duty: Advanced Warfare – wymagania sprzętowe

W sieci pojawiły się minimalne oraz zalecane wymagania sprzętowe Call od Duty: Advanced Warfare. Są one identyczne do tych, które stawiało przed graczami Call of Duty: Ghosts, choć niewykluczone, że mamy do czynienia z pomyłką wydawcy.

Call of Duty: Advanced Warfare - Call of Duty: Advanced Warfare – wymagania sprzętowe - wiadomość - 2014-08-09
Call of Duty: Advanced Warfare

W sieci pojawiły się minimalne oraz zalecane wymagania sprzętowe Call od Duty: Advanced Warfare – najnowszej odsłony serii szalenie popularnych FPS-ów. Co ciekawe, obie konfiguracje – minimalna i zalecana – są dokładnie takie same jak te, które potrzebne są do gry w Call of Duty: Ghosts. Nie jest jednak wykluczone, że doszło do pomyłki ze strony firmy Activision, choć dotychczas nie pojawiło się żadne sprostowanie w tym temacie. W sklepie internetowym wydawcy Call of Duty: Advanced Warfare w karcie produktu wcześniej wspomniane konfiguracje były przez jakiś czas dostępne, po czym najwidoczniej zmienione zostały na te, które widoczne są chociażby na platformie Steam, tj. jedynie system operacyjny oraz wersja bibliotek DirectX. Jeśli coś w tej sprawie się wyjaśni i/lub zmieni, niezwłocznie zaktualizujemy tego newsa.

Oto rzeczona konfiguracja:

  • System operacyjny: Windows 7 64-Bit / Windows 8 64-Bit
  • Dysk twardy: 40 gigabajtów wolnej przestrzeni dyskowej
  • Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX
  • DirectX: 11
  • Internet: połączenie szerokopasmowe wymagane do aktywacji gry
  • Procesor: Intel Core 2 Duo E8200, 2.66 GHz / AMD Phenom X3 8750, 2.4 GHz lub lepsze (Zalecane: Intel Core i5 – 680, 3.6GHz)
  • Pamięć operacyjna: 6 gigabajtów pamięci RAM (Zalecane: 8 gigabajtów pamięci RAM)
  • Karta grafiki: NVIDIA GeForce GTX GTS 450 / ATI Radeon HD 5870 lub lepsze (Zalecane: NVIDIA GeForce GTX 760, 4 GB)

Jak można zobaczyć w karcie produktu Call of Duty: Ghosts w sklepie Activision, jest to dokładnie ta sama konfiguracja, dlatego też radzimy do niej podchodzić z pewną rezerwą w odniesieniu do nadchodzącego produktu.

Call of Duty: Advanced Warfare zadebiutuje 4 listopada bieżącego roku na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 i PlayStation 4. Przypominamy także, że już w poniedziałek odbędzie się pokaz rozgrywki w trybie wieloosobowym najnowszego Call of Duty.