Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 sierpnia 2018, 09:33

Call of Cthulhu - prezentacja rozgrywki z targów gamescom

Podczas targów gamescom studio Cyanide i firma Focus Home Interactive wypuściły nowy materiał wideo ukazujący rozgrywkę w horrorze Call of Cthulhu.

Gra ukaże się dzień przed Halloween. - Call of Cthulhu - prezentacja rozgrywki z targów gamescom - wiadomość - 2018-08-24
Gra ukaże się dzień przed Halloween.
CALL OF CTHULHU W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Cyanide Studio
  2. Wydawca: Focus Home Interactive
  3. Gatunek: RPG
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 30 października 2018 r.

Dzięki targom gamescom mamy okazję zobaczyć w akcji wiele obiecujących tytułów. Najnowszym tego owocem jest filmik z Call of Cthulhu, czyli horroru autorstwa studia Cyanide.

Materiał oferuje trwający trochę ponad cztery minuty zlepek fragmentów rozgrywki i został opatrzony komentarzem jednego z deweloperów. Filmik ukazuje eksplorację zniszczonej przez pożar rezydencji rodziny Hawkinsów i daje całkiem niezłe pojęcie o tym, jak będzie wyglądała zabawa w ten tytuł.

Call of Cthulhu bazuje na stołowej grze fabularnej wydawnictwa Chaosium i tak jak papierowy pierwowzór zaoferuje dużą swobodę metod realizacji zadań. Przykładowo, do wnętrza wspomnianej posiadłości będziemy mogli dostać się m.in. stosując podejście skradankowe lub też grożąc patrolującemu posesję strażnikowi lub oszukując go.

Nasze interakcje ze światem i postaciami bazować mają na statystykach bohatera, które będziemy mogli rozwijać. Zgodnie z tradycjami pierwowzoru, jak i historii, których autorem był Howard Phillips Lovecraft, w grze nie znajdziemy za dużo walki. Zamiast tego będziemy musieli polegać na sprycie przy pokonywaniu przeciwności i zdobywaniu informacji, ale mimo to mechanika rozgrywki dalej bazować ma na typowo RPG-owych zasadach. Do tego dojdzie znany z papierowego Call of Cthuhu system poczytalności.

Wszystko to prezentuje się obiecująco. W ostatnich latach nie brakowało horrorów, w których prowadziliśmy dochodzenia, ale było to najczęściej realizowane w formie przygodówki lub gry akcji. Detektywistyczna zabawa w formie RPG jest rzadziej spotykana.

Przypomnijmy, że Call of Cthulhu zmierza nie tylko na pecety, ale również na Xboksa One i PlayStation 4. Gra ukaże się 30 października tego roku i zaoferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Widzieliśmy grę Call of Cthulhu – koszmar na wyspie Darkwater
  3. Cyfrowy cień Cthulhu, czyli spuścizna Lovecrafta w grach