Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 września 2021, 08:48

Brad Pitt i George Clooney w nowym filmie twórcy Spider-Mana

Reżyser trylogii o Spider-Manie pracuje nad thrillerem, w którym główne role zagrają Brad Pitt i George Clooney. Film budzi w Hollywood ogromne emocje i stara się o niego wiele wytwórni oraz serwisów streamingowych.

Poznaliśmy pierwsze konkrety odnośnie nowego projektu Jona Wattsa, czyli reżysera Spider-Man: Homecoming, Spider-Man: Far from Home oraz Spider-Man: No Way Home. Będzie to thriller, w którym główne role zagrają Brad Pitt oraz George Clooney.

Film nie ma na razie oficjalnego tytułu. Niewiele wiadomo również na temat fabuły. Wiemy jedynie, że obraz opowie historię dwóch „fixerów”, którzy zostają wynajęci do wykonania tego samego zadania. Za produkcję odpowiadać będą studia należące do aktorów – Smokehouse Pictures (Clooney) oraz Plan B Entertainment (Pitt).

Według branżowego serwisu Hollywood Reporter, projekt wywołuje duże emocje i stara się o niego wiele firm, wśród których znalazły się zarówno tradycyjne studia filmowe, jak i serwisy streamingowe. Rywalizują o niego m.in. Sony, Lionsgate, Apple, Netflix, Amazon, Annapurna, Universal, MGM oraz Warner Bros.

Tak duże zainteresowanie sprawia, że zaangażowani w projekt artyści mogą przebierać w atrakcyjnych ofertach. Przewiduje się, iż zarówno Brad Pitt, jak i George Clooney otrzymają gaże w wysokości 20 mln dolarów lub wyższej.

Analitycy spodziewają się, że również reżyser Jon Watts zarobi na tym filmie więcej niż na jakiejkolwiek ze swoich wcześniejszych produkcji. Będzie miał także większą swobodę twórczą. Nie znaczy to jednak, że zamierza pożegnać się z superbohaterami, gdyż Marvel powierzył mu opracowanie kinowej Fantastycznej Czwórki.