Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 października 2021, 12:33

autor: Ignacy Kruk

Squid Game: Netflix zmienia jedną ze scen - powodem nietypowe problemy

Netflix zamierza zmodyfikować scenę, na której widać czyjś autentyczny numer telefonu. Jego właściciel nękany jest nieustannymi połączeniami od fanów Squid Game.

Squid Game, koreański thriller, który szturmem wdarł się na szczyty popularności na platformie Netflix, zdaje się padać ofiarą własnego sukcesu. Jak donosiliśmy ostatnio, niedługo po premierze serialu dostawca internetu z Korei Południowej domagał się, aby filmowy gigant pokrył koszt ogromnego wzrostu użycia sieci, do czego doszło w związku z premierą serialu.

Wszystko wskazuje na to, że to nie koniec problemów. Jak donosi The Hollywood Reporter, jedna ze scen zawiera autentyczny numer telefonu, w rezultacie czego jego posiadacz prześladowany jest tysiącami połączeń od fanów serii. Netflix nie zwlekał z reakcją i jak powiedział serwisowi ABC rzecznik firmy:

Razem z firmą odpowiedzialną za produkcję [Squid Game – dop. red.] pracujemy nad tym, aby rozwiązać tę kwestię, włączając w to edycję scen z numerami telefonów.

Licząc na rozwiązanie problemów, jakie wywołała scena z numerem telefonu, Netflix postanowił zmodyfikować ten fragment odcinka. Standardową praktyką w tego typu sytuacjach jest używanie fikcyjnych bądź specjalnie do tego przeznaczonych danych kontaktowych. Ciężko powiedzieć, dlaczego podobne rozwiązanie nie zostało zastosowane i w tym przypadku.

Squid Game po zaledwie kilku dniach od premiery stało się światowym hitem. W trakcie ostatniej konferencji jeden z dyrektorów generalnych Netflixa, Ted Sarandos, powiedział nawet, że seria ma spore szanse na zostanie największą produkcją w historii platformy.