Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 października 2014, 10:35

autor: Sarge

Borderlands: The Pre-Sequel! oficjalnie debiutuje w Polsce

Polscy gracze doczekali się oficjalnej premiery gry Borderlands: The Pre-Sequel! w naszym kraju. Tytuł został wydany w angielskiej wersji językowej nakładem firmy Cenega na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360.

Borderlands: The Pre-Sequel! debiutuje w Polsce na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360 - Borderlands: The Pre-Sequel! oficjalnie debiutuje w Polsce - wiadomość - 2014-10-17
Borderlands: The Pre-Sequel! debiutuje w Polsce na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360

Dzisiaj w Polsce oficjalnie debiutuje gra Borderlands: The Pre-Sequel! wchodząca w skład popularnej serii pierwszoosobowych strzelanin kładących duży nacisk na kooperację. Jest to odsłona rozgrywająca się pomiędzy wydarzeniami z pierwszej i drugiej części cyklu. Amerykanie mogą się nią cieszyć od trzech dni, podczas gdy dzisiaj ma miejsce europejska premiera. W naszym kraju gra ukazała się za sprawą firmy Cenega w angielskiej wersji językowej na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Co ciekawe, edycje na konsole nowej generacji nie są w tej chwili planowane. Obok możecie znaleźć najlepsze oferty polskich sklepów na poszczególne wersje gry Borderlands: The Pre-Sequel! – na PC ceny zaczynają się już od 104,90 zł.

Z dotychczasowych recenzji wynika, że Borderlands: The Pre-Sequel! nadal w głównej mierze oferuje to, do czego przyzwyczaiły nas poprzedniczki. Mamy więc wciągającą rozgrywkę nastawioną na kooperacyjną zabawę (oczywiście można też grać w pojedynkę), całkiem interesującą historię, mnóstwo humoru i świetnie napisanych dialogów, a także ogromną liczbę broni do zebrania. Wśród największych wad wymienia się przede wszystkim wtórność i krótszą kampanię w porównaniu do poprzedniej części. W serwisie gry-online.pl tytuł otrzymał wysoką notę 8.5 w skali dziesięciostopniowej. Z kolei średnia ocen według serwisu Metacritic oscyluje w granicach 74-77% (w zależności od platformy sprzętowej).

Fani serii Borderlands przyzwyczaili się do tego, że kolejne odsłony otrzymują zawsze kilka dodatków DLC oferujących wiele godzin rozrywki. Nie inaczej będzie tym razem – twórcy już jakiś czas temu ogłosili, że Borderlands: The Pre-Sequel! doczeka się czterech rozszerzeń oraz przepustki Season Pass dla osób chcących nabyć je wszystkie. Pojedyncze DLC ma kosztować 9,99 dolarów (ok. 32 zł bez podatku VAT), a za przepustkę Season Pass trzeba będzie zapłacić 29,99 dolarów (ok. 96 zł bez podatku VAT).

Borderlands: The Pre-Sequel! to kolejna odsłona serii postapokaliptycznych strzelanin pierwszoosobowych oferujących opcję kooperacji dla maksymalnie czterech osób. Tym razem za produkcję odpowiada studio 2K Australia, które jedynie współpracowało z Gearbox Software (dotychczasowym deweloperem cyklu). Akcja gry dzieje się między wydarzeniami z pierwszej i drugiej części, przenosząc graczy na księżyc Pandory, czyli planety będącej głównym teatrem działań w poprzedniczkach.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.